W poniedziałek wystąpią przejaśnienia i opady śniegu! – Prognoza na 28 lutego

Z początkiem nowego tygodnia na pogodę w naszym kraju oddziaływać będzie układ wysokiego ciśnienia atmosferycznego. Poza tym cały czas napływać będzie mroźne oraz bardzo zróżnicowane i na ogół wilgotne powietrze z północnego zachodu i południowego zachodu Europy.

Autor Zdjęcia Mariusz Jasłowski - Meteo24

Autor Zdjęcia Mariusz Jasłowski – Meteo24

Natomiast w niedzielę wieczorem oraz w poniedziałek w ciągu nocy i o poranku w całym naszym kraju oraz nad morzem i w górach nadal występować będzie umiarkowane i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które jedynie w górach na południu i południowym wschodzie Polski przyniesie ze sobą przelotne oraz ciągłe opady śniegu o słabym i zmiennym natężeniu. Dodatkowo w tej części kraju niewykluczone są też lokalne burze śnieżne. Temperatura powietrza wyniesie od -3°C do -1°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od północnego – wschodu oraz z południowego – wschodu i wschodu. W zamian tego w porywach będzie on dochodzić do 30-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach będzie rosnąć oraz o północy w Warszawie na poziomie morza wskaże 1035 hPa.

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na przeważającym obszarze Polski oraz nad samym morzem i w górach nadal utrzyma się z nami umiarkowane i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które jedynie w górach na południu i południowym wschodzie kraju przyniesie ze sobą przelotne oraz ciągłe opady śniegu o zmiennym i silnym natężeniu. Dodatkowo w tej części obszaru niewykluczone są też lokalne burze śnieżne oraz z gradem i krupą śnieżną. Temperatura powietrza wyniesie od +3°C do +6°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od północnego – wschodu oraz z południowego – wschodu i południowego – zachodu. W zamian tego w porywach będzie on dochodzić do 30-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach nadal pomału będzie rosnąć i lekko się wahać oraz w południe w Warszawie na poziomie morza wskaże 1037 hPa.

Comments are closed.