We wtorek na Pomorzu będzie słonecznie! – Prognoza na 1 marca

Z początkiem nowego miesiąca pogodę na Pomorzu również kształtować będzie silny układ wysokiego ciśnienia atmosferycznego oraz między innymi do północnej części Polski cały czas napływać będzie mroźne oraz bardzo zróżnicowane i na ogół z północy i południowego zachodu Europy.

Autor Zdjęcia Mariusz Jasłowski - Meteo24

Autor Zdjęcia Mariusz Jasłowski – Meteo24

Natomiast w poniedziałek wieczorem oraz we wtorek w ciągu nocy i o poranku na Pomorzu i wybrzeżu również będzie pogodnie i bez opadów. Jedynie umiarkowane zachmurzenie lokalnie może pojawić się częściowo nad samym morzem i w zachodniej części województwa. Temperatura powietrza wyniesie od -3°C do -1°C. Wiatr na ogół będzie słaby ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego – zachodu oraz z południowego – wschodu i południa. Natomiast na wybrzeżu będzie on umiarkowany i porywisty oraz w porywach może tam dochodzić do 30-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach będzie dość stabilne i lekko wahające oraz o północy na poziomie morza wskaże aż 1038 hPa.

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na Pomorzu i wybrzeżu nadal będzie pogodnie i bez opadów. Jedynie umiarkowane zachmurzenie może pojawić się częściowo nad samym morzem i w zachodniej części województwa. Temperatura powietrza wyniesie od +4°C do +6°C. Wiatr na ogół będzie słaby ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego – zachodu oraz z południowego – wschodu i południa. Natomiast umiarkowany i porywisty może występować na wybrzeżu oraz w porywach będzie tam dochodzić do 30-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach zacznie pomału już spadać oraz w południe na poziomie morza wskaże 1035 hPa.

 

Comments are closed.