W poniedziałek na Pomorzu zza chmur wyjdzie słońce! – Prognoza na 28 lutego

Nad obszar północnej części Polski na początku nowego tygodnia nadal napływać będzie mroźne oraz bardzo zróżnicowane i na ogół wilgotne powietrze z północnego zachodu i południowego zachodu Europy. Ponadto w ciągu doby pogodę na Pomorzu kształtować będzie silny układ wysokiego ciśnienia atmosferycznego, który źle może wpływać na nasze samopoczucie i zdrowie oraz sprzyjać będzie ładnej pogodzie.

Autor Zdjęcia Mariusz Jasłowski - Meteo24

Autor Zdjęcia Mariusz Jasłowski – Meteo24

Natomiast w niedzielę wieczorem oraz w poniedziałek w ciągu nocy i o poranku na Pomorzu i wybrzeżu utrzyma się z nami umiarkowane zachmurzenie oraz będzie również bez opadów. Temperatura powietrza wyniesie od -3°C do -1°C. Wiatr na ogół będzie słaby ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od północnego – wschodu oraz z południowego – wschodu i wschodu. Jedynie na wybrzeżu będzie on umiarkowany i porywisty oraz w porywach może tam dochodzić do 30-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach będzie dość stabilne oraz lekko może się wahać i o północy na poziomie morza wskaże 1038 hPa.

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na Pomorzu i wybrzeżu również będzie bez opadów oraz między innymi utrzyma się z nami umiarkowane zachmurzenie. Temperatura powietrza wyniesie od +3°C do +6°C. Wiatr na ogół będzie słaby ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od północnego – wschodu oraz z południowego – wschodu i południowego – zachodu. Jedynie na wybrzeżu nadal może być on umiarkowany i porywisty oraz w porywach będzie dochodzić tam do 30-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach nadal będzie dość stabilne i lekko może się wahać oraz w południe na poziomie morza wskaże aż 1039 hPa.

Comments are closed.