W poniedziałek również powieje porywisty wiatr! – Prognoza na 21 lutego

Nad obszar naszego kraju z początkiem nowego tygodnia nadal napływać będzie zimne oraz bardzo zróżnicowane i na ogół też wilgotne powietrze z północnego zachodu i zachodu Europy. W zamian tego na pogodę w Polsce oddziaływać będzie kolejny dynamiczny układ niskiego ciśnienia atmosferycznego i między innymi system frontów atmosferycznych.

Autor Zdjęcia Mariusz Jasłowski - Meteo24

Autor Zdjęcia Mariusz Jasłowski – Meteo24

Natomiast w niedzielę wieczorem oraz w poniedziałek w ciągu nocy i o poranku w całym naszym kraju oraz nad samym morzem i w górach nadal mogą rozwijać się liczne oraz silne marznące mgły i zamglenia. Poza tym utrzyma się z nami umiarkowane oraz całkowite i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które przyniesie ze sobą przelotne oraz ciągłe opady marznącego deszczu jak i deszczu ze śniegiem i śniegu o zmiennym i silnym natężeniu. Dodatkowo niewykluczone są też lokalne burze śnieżne oraz z gradem i krupą śnieżną. Temperatura powietrza wyniesie od -1°C do +2°C. Wiatr nadal będzie umiarkowany oraz silny i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego – zachodu oraz z zachodu i północnego – zachodu. W zamian tego w porywach będzie on dochodzić do 80-115 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach będzie się wahać i spadać oraz o północy w Warszawie na poziomie morza wskaże 1004 hPa.

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na przeważającym obszarze Polski oraz nad samym morzem i w górach nadal mogą rozwijać się liczne oraz silne mgły i zamglenia. Poza tym utrzyma się z nami umiarkowane i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które przyniesie ze sobą przelotne oraz ciągłe opady deszczu z deszczu ze śniegiem o zmiennym i silnym natężeniu. Dodatkowo niewykluczone są też lokalne burze śnieżne oraz z gradem i krupą śnieżną. Temperatura powietrza wyniesie od +5°C do nawet +9°C. Wiatr nadal będzie będzie silny oraz bardzo silny i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego – zachodu oraz z południa i północnego- zachodu. W zamian tego w porywach będzie on dochodzić do nawet 110-120 km/h. Jedynie na otwartych wodach Morza Bałtyckiego i w górach jego porywy mogą dochodzić do nawet 130-170 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach będzie nadal spadać i bardzo się wahać oraz w południe w Warszawie na poziomie morza wskaże 994 hPa.

Comments are closed.