Kolejny dynamiczny niż “Antonia” przejdzie przez Polskę! – Ważne Ostrzeżenie

W kolejnych godzinach i dniach obszar naszego kraju nadal znajdować będzie się pod znakiem dynamicznej pogody, której towarzyszyć będzie kolejny układ niskiego ciśnienia i między innymi system frontów atmosferycznych.

Autor Zdjęcia Mariusz Jasłowski - Meteo24

Autor Zdjęcia Mariusz Jasłowski – Meteo24

Źródło Danych Synoptycznych - DWD

Źródło Danych Synoptycznych – DWD

Natomiast jak wynika z kolejnych danych map synoptycznym i między innymi z aktualizacji modeli numerycznych. Obszar kraju w tym Polski przez najbliższe godziny i na początku nowego tygodnia nadal będzie dostawać się pod wpływ dynamicznego układu niskiego ciśnienia atmosferycznego “Antonia”. W zamian tego jego głównym zagrożeniem w dalszym ciągu będą silne porywy wiatru a nawet niewykluczone opady deszczu ze śniegiem i burze.

Źródło Danych Synoptycznych - Wetterzentrale.de

Źródło Danych Synoptycznych – Wetterzentrale.de

Prognozowane opady konwekcyjne od poniedziałku 21.02

Prognozowane opady konwekcyjne od poniedziałku 21.02

Szczególnie na bardzo dynamiczną pogodę muszą znów przygotować się mieszkańcy gmin nadmorskich oraz zachodniej, północnej a nawet Centralnej i południowej części Polski. To tam od poniedziałku 21.02 porywy wiatru będą mogły dochodzić do nawet 130-174 km/h. Ponadto w tej części Polski i na dużym obszarze kraju podczas wichury prognozowane są między innymi komórki burzowe i nawet rozległe pasma konwekcyjne, którym towarzyszyły by opady marznącego deszczu jak i deszczu ze śniegiem i śniegu o zmiennym i silnym natężeniu.

Prognozowany bardzo silny wiatr i sztorm od poniedziałku 21.02

Prognozowany bardzo silny wiatr i sztorm od poniedziałku 21.02

Możliwe burze i opady konwekcyjne od poniedziałku 21.02

Możliwe burze i opady konwekcyjne od poniedziałku 21.02

Tak więc kochani w kolejnych dniach również zalecamy zachować szczególną ostrożność podczas występowania bardzo dynamicznej i wietrznej pogody oraz jak nie musimy to nie parkujmy samochodów pod drzewami i banerami, które mogą uszkodzić auto. Dodatkowo musimy liczyć się też z licznymi szkodami i długimi bardzo przerwami prądu elektrycznego na obszarze kraju w tym Polski.

 

Comments are closed.