We wtorek pogoda na Pomorzu będzie niekorzystna! – Prognoza na 22 lutego

Nad obszar północnej części Polski w kolejnych godzinach nadal napływać będzie zimne i na ogół też wilgotne powietrze prosto z północy i południowego zachodu Europy. W dodatku pogodę na Pomorzu w ciągu doby kształtować będzie kolejny dynamiczny układ niskiego ciśnienia i system frontów atmosferycznych.

Autor Zdjęcia Adrian Dorniak - Meteo24

Autor Zdjęcia Adrian Dorniak – Meteo24

Natomiast w poniedziałek wieczorem oraz we wtorek w ciągu nocy i o poranku na Pomorzu i wybrzeżu na nowo mogą rozwijać się liczne oraz silne marznące mgły i zamglenia. Poza tym utrzyma się z nami całkowite i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które przyniesie ze sobą przelotne oraz ciągłe opady marznącego deszczu jak i deszczu ze śniegiem i śniegu o zmiennym i silnym natężeniu. Dodatkowo niewykluczone są też lokalne burze śnieżne oraz z gradem i krupą śnieżną. Temperatura powietrza oscylować będzie w granicach 0°C. Wiatr na ogół będzie silny i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego – zachodu oraz z północnego – zachodu i południa. W zamian tego w porywach będzie on dochodzić do 70-95 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach będzie rosnąć i się wahać oraz o północy na poziomie morza wskaże 991 hPa.

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na Pomorzu i wybrzeżu nadal mogą rozwijać się liczne oraz silne marznące mgły i zamglenia. W zamian tego utrzyma się z nami całkowite i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które przyniesie ze sobą przelotne oraz ciągłe opady marznącego deszczu jak i deszczu ze śniegiem i śniegu o słabym i zmiennym natężeniu. Dodatkowo niewykluczone są też lokalne burze śnieżne oraz z gradem i krupą śnieżną. Temperatura powietrza wyniesie od +3°C do +4°C. Wiatr na ogół będzie umiarkowany i porywisty z północnego – zachodu. Poza tym w porywach będzie on dochodzić do 60-80 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach nadal będzie rosnąć oraz w południe na poziomie morza wskaże 1005 hPa.

Comments are closed.