W weekend przejdą wichury i burze śnieżne! Prognoza od 19 do 20 lutego

Nad obszarem Polski do końca weekendu pogodę kształtować będzie dynamiczny układ niskiego ciśnienia atmosferycznego i między innymi system frontów atmosferycznych. Ponadto do naszego kraju cały czas napływać będzie zimne oraz bardzo zróżnicowane i na ogół wilgotne powietrze z północnego zachodu i południowego zachodu Europy.

Autor Zdjęcia Mariusz Jasłowski - Meteo24

Autor Zdjęcia Mariusz Jasłowski – Meteo24

Natomiast w piątek wieczorem oraz w sobotę w ciągu nocy i o poranku w całym naszym kraju oraz nad samym morzem nadal będą mogły rozwijać się liczne oraz silne marznące mgły i zamglenia. W zamian tego utrzyma się z nami umiarkowane i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które przyniesie ze sobą przelotne oraz ciągłe opady marznącego deszczu i deszczu ze śniegiem o zmiennym i silnym natężeniu. Dodatkowo niewykluczone są też lokalne burze śnieżne oraz z gradem i krupą śnieżną. Temperatura powietrza wyniesie od +2°C do nawet +7°C. Wiatr nadal będzie silny oraz bardzo silny i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego – zachodu oraz z południa i południowego – wschodu. Poza tym w porywach będzie on dochodzić do nawet 105-120 km/h. Jedynie na wybrzeżu i w całym pasie nadmorskim porywy jego mogą dochodzić do nawet 130-160 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach będzie spadać i o północy w Warszawie na poziomie morza wskaże 997 hPa.

Z kolei w weekend przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na przeważającym obszarze Polski oraz nad samym morzem i w górach nadal będą mogły rozwijać się liczne oraz silne mgły i zamglenia. W zamian tego utrzyma się z nami umiarkowane i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które przyniesie ze sobą przelotne oraz ciągłe opady marznącego deszczu jak i deszczu ze śniegiem o zmiennym i silnym natężeniu. Dodatkowo nad wodami Morza Bałtyckiego oraz częściowo na zachodzie, północy i w Centrum kraju niewykluczone będą też lokalne i dość gwałtowne burze śnieżne oraz z gradem i krupą śnieżną. Jedynie bez opadów powinno być częściowo na zachodzie w górach i na wschodzie Polski. Temperatura powietrza wyniesie od +5°C do nawet +8°C. Wiatr nadal będzie silny oraz bardzo silny i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego – zachodu oraz z zachodu i północnego – zachodu. Poza tym przy możliwej linii szkwału i burz w porywach będzie on dochodzić do nawet 130-160 km/h. Im bliżej południowej Polski tym wiatr będzie nieco słabszy oraz w porywach będzie on dochodzić do 80-105 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach zacznie dość szybko rosnąć oraz w południe w Warszawie na poziomie morza wskaże 1002 hPa.

Natomiast w sobotę wieczorem oraz w niedzielę w ciągu nocy i o poranku w całym naszym kraju oraz nad samym morzem również mogą rozwijać się liczne oraz silne marznące mgły i zamglenia. Poza tym utrzyma się z nami umiarkowane i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które przyniesie ze sobą przelotne oraz ciągłe opady marznącego deszczu jak i deszczu ze śniegiem i śniegu o zmiennym i silnym natężeniu. Dodatkowo nad wodami Morza Bałtyckiego oraz na północy i w Centrum Polski niewykluczone są też lokalne burze śnieżne oraz z gradem i krupą śnieżną. Jedynie początkowo bez opadów powinno być na wschodzie i południowym wschodzie kraju. Temperatura powietrza wyniesie od 0°C do +1°C. Wiatr nadal będzie umiarkowany oraz silny i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego – zachodu oraz z zachodu i południa. W zamian tego w porywach będzie on dochodzić do 60-90 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach nadal będzie rosnąć i wahać oraz o północy w Warszawie na poziomie morza wskaże 1011 hPa.

Z kolei w ostatni dzień weekendu przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na przeważającym obszarze Polski oraz nad samym morzem nadal niewykluczone są liczne oraz silne marznące mgły i zamglenia. Poza tym utrzyma się z nami całkowite i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które przyniesie ze sobą kolejną strefę opadów marznącego deszczu jak i deszczu ze śniegiem i śniegu o zmiennym i silnym natężeniu. Dodatkowo niewykluczone są też lokalne burze śnieżne oraz z gradem i krupą śnieżną. Temperatura powietrza wyniesie od +2°C do nawet +8°C. Wiatr początkowo będzie umiarkowany i porywisty oraz w porywach do godzin wieczornych wiał będzie do 60-80 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach nadal będzie się wahać oraz na nowo zacznie spadać i w południe w Warszawie na poziomie morza wskaże 1006 hPa.

Comments are closed.