We wtorek pogoda zachęcać będzie do spacerów! – Prognoza na 11 stycznia

Nad obszarem Polski pogodę w ciągu doby nadal kształtować będzie silny układ wysokiego ciśnienia atmosferycznego, który źle może wpływać na nasze samopoczucie i zdrowie. Ponadto pogoda zachęcać będzie do spacerów oraz między innymi do naszego kraju cały czas napływać będzie zimne oraz mroźne i na ogół wilgotne powietrze z północnego wschodu i północnego zachodu Europy.

Autor Zdjęcia Mariusz Jasłowski - Meteo24

Autor Zdjęcia Mariusz Jasłowski – Meteo24

Natomiast w poniedziałek wieczorem oraz we wtorek w ciągu nocy i o poranku nadal w całym naszym kraju oraz nad samym morzem i w górach będą mogły rozwijać się liczne oraz silne marznące mgły i zamglenia. Poza tym będzie bez opadów oraz między innymi utrzyma się z nami umiarkowane i duże zachmurzenie z przejaśnieniami. Jedynie przelotne opady śniegu o zmiennym natężeniu możliwe będą częściowo w górach i na Podkarpaciu. Temperatura powietrza wyniesie od -8°C do -2°C. Wiatr na ogół będzie słabi i umiarkowany ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od północnego – wschodu oraz ze wschodu i południowego – wschodu. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach nadal będzie rosnąć oraz o północy w Warszawie na poziomie morza wskaże 1030 hPa.

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na przeważającym obszarze Polski oraz nad samym morzem i w górach nadal mogą rozwijać się liczne oraz silne marznące mgły i zamglenia. Ponadto będzie bez opadów oraz między innymi utrzyma się z nami umiarkowane i duże zachmurzenie z przejaśnieniami. Jedynie przelotne oraz ciągłe opady śniegu o zmiennym i silnym natężeniu możliwe będą częściowo w górach i na Podkarpaciu. Temperatura powietrza wyniesie od -3°C do +2°C. Wiatr na ogół będzie słaby i umiarkowany ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od północnego – wschodu oraz z południowego – wschodu i południa. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach nadal pomału będzie rosnąć oraz w południe w Warszawie na poziomie morza wskaże 1036 hPa.

Comments are closed.