We wtorek na Pomorzu pogoda będzie zmienna! – Prognoza na 11 stycznia

Nad obszar północnej Polski w kolejnych godzinach nadal napływać będzie zimne oraz mroźne i na ogół też wilgotne powietrze z północnego wschodu i północnego zachodu Europy. W zamian tego pogodę na Pomorzu kształtować będzie silny układ wysokiego ciśnienia atmosferycznego, który źle może wpływać na nasze samopoczucie i zdrowie.

Zdjęcie Ilustracyjne - Pixabay

Zdjęcie Ilustracyjne – Pixabay

Natomiast w poniedziałek wieczorem oraz we wtorek w ciągu nocy i o poranku na Pomorzu i wybrzeżu na nowo mogą rozwijać się liczne oraz silne marznące mgły i zamglenia. Poza tym utrzyma się z nami całkowite oraz umiarkowane i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które jedynie nad wodami Morza Bałtyckiego przyniesie ze sobą przelotne oraz ciągłe opady śniegu o słabym i zmiennym natężeniu. Na obszarze województwa powinno być na ogół bez opadów. Temperatura powietrza wyniesie od -8°C do -1°C. Wiatr na ogół będzie słaby i umiarkowany z północnego – wschodu. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach nadal będzie rosnąć oraz o północy na poziomie morza wskaże 1032 hPa.

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na Pomorzu i wybrzeżu nadal mogą rozwijać się liczne oraz silne marznące mgły i zamglenia. Ponadto będzie bez opadów oraz między innymi utrzyma się z nami zmienne i duże zachmurzenie z przejaśnieniami. Temperatura powietrza wyniesie od 0°C do +2°C. Wiatr na ogół będzie słaby i umiarkowany ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od północnego – wschodu oraz ze wschodu i południowego – wschodu. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach nadal będzie rosnąć oraz zacznie wyraźnie się wahać i w południe na poziomie morza wskaże aż 1037 hPa.

Comments are closed.