W kolejnych dniach przejdą silne wichury i burze śnieżne! – Ważne Prognozy

Z upływem dni na pogodę w naszym kraju zaczną oddziaływać dynamiczne układy niskiego ciśnienia i system frontów atmosferycznych. Ponadto pojawią się groźne wichury oraz między innymi do Polski napływać będzie niestabilne i bardzo zróżnicowane wilgotne powietrze.

Zdjęcie Ilustracyjne - Pixabay

Zdjęcie Ilustracyjne – Pixabay

Źródło Danych - Wetterzentrale.de

Źródło Danych – Wetterzentrale.de

Na obecną chwilę jak wynika z najnowszych danych z modeli numerycznych. Obszar kraju z upływem dni i na początku przyszłego tygodnia zacznie dostawać się pod wpływ dynamicznych układów niskiego ciśnienia, które przynosić będą ze sobą sporo frontów atmosferycznych oraz bardzo silne wichury a nawet niewkluczone liczne burze śnieżne.

Źródło Danych - WXCHARTS.COM

Źródło Danych – WXCHARTS.COM

Źródło Danych - WXCHARTS.COM

Źródło Danych – WXCHARTS.COM

Ponadto dynamicznej pogodzie będzie towarzyszyć spory gradient ciśnienia atmosferycznego oraz kontrast temperatury powietrza, który wyniesie w różnej części kraju w tym Polski od -4°C do nawet +8°C. Dodatkowo przy tak dużym kontraście termicznym będą występować opady marznącego deszczu jak i deszczu ze śniegiem i śniegu o zmiennym i silnym natężeniu, który powodować będzie niebezpieczną gołoledź i oblodzenie. W zamian tego nad Bałtykiem i w pasie gmin nadmorskich przy północnym wietrze niewykluczona będzie między innymi niebezpieczna cofka.

Źródło Danych - WXCHARTS.COM

Źródło Danych – WXCHARTS.COM

Źródło Danych - WXCHARTS.COM

Źródło Danych – WXCHARTS.COM

Tak więc kochani w kolejnych dniach musimy przygotować się na bardzo niebezpieczną pogodę, która będzie mogła przyczynić się do szkód a nawet przerw w dostawie prądu elektrycznego w różnej części kraju.

Comments are closed.