W poniedziałek pojawią się przejaśnienia i chmury! – Prognoza na 10 stycznia

Nad obszar Polski na początku nowego tygodnia nadal napływać będzie zimne oraz mroźne i na ogół też wilgotne powietrze z północnego zachodu i północnego wschodu Europy. W zamian tego pogodę w naszym kraju kształtować będzie układ wysokiego ciśnienia atmosferycznego, który poprawi nieco pogodę oraz źle może wpływać na nasze samopoczucie i zdrowie.

Autor Zdjęcia Mariusz Jasłowski - Meteo24

Autor Zdjęcia Mariusz Jasłowski – Meteo24

Natomiast w niedzielę wieczorem oraz poniedziałek w ciągu nocy i o poranku w całym naszym kraju oraz nad samym morzem i w górach na nowo mogą rozwijać się liczne oraz silne marznące mgły i zamglenia. Ponadto utrzyma się z nami całkowite oraz umiarkowane i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które jedynie częściowo na zachodzie w górach i na południu Polski przyniesie ze sobą przelotne oraz ciągłe opady marznącego deszczu jak i deszczu ze śniegiem i śniegu o słabym i zmiennym natężeniu. Na pozostałym obszarze kraju i nad samym morzem powinno być bez opadów. Temperatura powietrza wyniesie od -6°C do 0°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od północnego – wschodu oraz z południowego – wschodu i południowego – zachodu. Dodatkowo w porywach będzie on dochodzić do 30-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach będzie się wahać i zacznie systematycznie już rosnąć oraz o północy w Warszawie na poziomie morza wskaże 1010 hPa.

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na przeważającym obszarze Polski oraz nad samym morzem i w górach na nowo mogą rozwijać się liczne oraz silne marznące mgły i zamglenia. Ponadto utrzyma się z nami umiarkowane i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które jedynie nad Bałtykiem oraz częściowo na zachodzie w górach i na południu kraju będzie przynosić ze sobą przelotne oraz ciągłe opady marznącego deszczu jak i deszczu ze śniegiem i śniegu o zmiennym i silnym natężeniu. Na pozostałym obszarze Polski powinno być bez opadów. Temperatura powietrza wyniesie od -1°C do +3°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od północnego – wschodu oraz ze wschodu i południowego – wschodu. Dodatkowo w porywach będzie dochodzić on do 30-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach nadal będzie systematycznie rosnąć oraz w południe w Warszawie na poziomie morza wskaże 1021 hPa.

Comments are closed.