W poniedziałek na Pomorzu pogoda zachęci do spacerów! – Prognoza na 10 stycznia

Z początkiem nowego tygodnia na pogodę w północnej części Polski oddziaływać będzie układ wysokiego ciśnienia atmosferycznego, który zacznie poprawiać pogodę w tej części Pomorza. Ponadto nad Pomorze cały czas napływać będzie zimne oraz mroźne i na ogół też wilgotne powietrze z północnego – wschodu i północnego zachodu Europy.

Zdjęcie Ilustracyjne - Pixabay

Zdjęcie Ilustracyjne – Pixabay

Natomiast w niedzielę wieczorem oraz w poniedziałek w ciągu nocy i o poranku na Pomorzu i wybrzeżu nadal mogą rozwijać się liczne oraz silne marznące mgły i zamglenia. W zamian tego powinno być bez opadów oraz między innymi utrzyma się z nami całkowite i duże zachmurzenie z przejaśnieniami. Temperatura powietrza wyniesie od -5°C do -1°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i porywisty z południowego – zachodu i ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od północnego – wschodu i wschodu. Dodatkowo w porywach będzie on dochodzić do 30-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach będzie się wahać oraz systematycznie zacznie już rosnąć i o północy na poziomie morza wskaże 1010 hPa.

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na przeważającym obszarze Pomorza oraz nad samym morzem nadal mogą rozwijać się liczne oraz silne marznące mgły i zamglenia. W zamian tego powinno być bez opadów i między innymi pojawi się początkowo duże oraz umiarkowane zachmurzenie. Jedynie przelotne symboliczne opady śniegu możliwe będą nad Bałtykiem. Temperatura powietrza wyniesie od 0°C do +2°C. Wiatr na ogół będzie słaby i umiarkowany ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od wschodu oraz z północnego – wschodu i południowego – wschodu. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach nadal systematycznie będzie rosnąć oraz w południe na poziomie morza wskaże 1025 hPa.

Comments are closed.