We wtorek na Pomorzu pojawi się odwilż i silny wiatr! – Prognoza na 14 grudnia

Nad obszar północnej Polski w kolejnych godzinach nadal napływać będzie dość ciepłe oraz chłodne i na ogół wilgotne powietrze z północnego zachodu i zachodu Europy. Ponadto pogodę na Pomorzu w dalszym ciągu kształtować będzie układ wysokiego ciśnienia atmosferycznego.

Autor Zdjęcia Mariusz Jasłowski - Meteo24

Autor Zdjęcia Mariusz Jasłowski – Meteo24

Natomiast w poniedziałek wieczorem oraz we wtorek w ciągu nocy i o poranku na Pomorzu i wybrzeżu nadal mogą rozwijać się liczne oraz silne marznące mgły i zamglenia. W zamian tego utrzyma się całkowite zachmurzenie, które jedynie nad wodami Morza Bałtyckiego przyniesie ze sobą przelotne słabe opady deszczu i mżawki. Na Pomorzu powinno początkowo być bez opadów. Temperatura powietrza wyniesie od +1°C do +4°C. Wiatr na ogół będzie umiarkowany oraz silny i porywisty z południowego – zachodu i ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południa. Dodatkowo w porywach będzie on dochodzić do 30-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach będzie się wahać oraz o północy na poziomie morza wskaże 1026 hPa.

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na Pomorzu i wybrzeżu nadal mogą rozwijać się liczne oraz silne marznące mgły i zamglenia. W zamian tego utrzyma się z nami całkowite zachmurzenie, które przyniesie ze sobą przelotne oraz ciągłe opady marznącego deszczu i mżawki o zmiennym i silnym natężeniu. Jedynie nad wodami Morza Bałtyckiego możliwe są też lokalne burze z gradem. Temperatura powietrza wyniesie od +3°C do +6°C. Wiatr na ogół będzie umiarkowany oraz silny i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego – zachodu oraz z zachodu i północnego – zachodu. Dodatkowo w porywach będzie on dochodzić do 40-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach nadal będzie się wahać oraz w południe na poziomie morza wskaże 1021 hPa.

Comments are closed.