Nad obszarem Polski da się we znaki odwilż! – Ważne Prognozy

Nowy tydzień zgodnie z naszymi prognozami w naszym kraju będzie przynosić od zachodu odwilż. Ponadto śnieg systematycznie zacznie topnieć oraz między innymi do Polski napływać będzie ciepłe i na ogół też chłodne oraz wilgotne powietrze z zachodu i północnego zachodu Europy.

Zdjęcie Ilustracyjne - Pixabay

Zdjęcie Ilustracyjne – Pixabay

Źródło Danych - Wetterzentrale.de

Źródło Danych – Wetterzentrale.de

W najbliższych dniach obszar naszego kraju będzie znajdować się pod znakiem wyżu znad zachodniej części Europy.  W zamian tego będą pojawiać się opady marznące oraz wystąpią też gęste mgły, które osadzać będą szadź. Poza tym jest szansa między innymi na liczne przejaśnienia na niebie oraz temperatura powietrza oscylować będzie od -2°C do nawet +10°C.

Źródło Danych - WXCHARTS.COM

Źródło Danych – WXCHARTS.COM

Źródło Danych - WXCHARTS.COM

Źródło Danych – WXCHARTS.COM

Natomiast nieco inaczej wyglądają w dalszym ciągu prognozy na Święta Bożego Narodzenia. I wtedy jest szansa, że do Polski zaczęło by na nowo napływać arktyczne powietrze prosto z północnej części Europy. W dodatku bliżej Świąt Bożego Narodzenia i w Święta niewykluczone były by też układy niskiego ciśnienia oraz system frontów atmosferycznych, który objawił by się rozwojem burz śnieżnych, które przemieszczały by się bezpośrednio znad wód Morza Bałtyckiego nad obszar naszego kraju. Dodatkowo temperatura powietrza za dnia i nocą w różnej części kraju oscylowała by od -18°C do +6°C.

Źródło Danych - WXCHARTS.COM

Źródło Danych – WXCHARTS.COM

Źródło Danych - WXCHARTS.COM

Źródło Danych – WXCHARTS.COM

Na jeszcze bardziej pewne i dokładne prognozy odnośnie Świąt Bożego Narodzenia musimy jeszcze poczekać. Ale póki co do zbliżających się Świąt musimy liczyć się ze znacznym wzrostem temperatury powietrza, która będzie pogarszać warunki atmosferyczne na dużym obszarze kraju w tym Polski.

Comments are closed.