We wtorek da się we znaki odwilż i silny wiatr! – Prognoza na 14 grudnia

Nad obszar Polski w kolejnych godzinach nadal napływać będzie z zachodu i północnego zachodu Europu chłodne oraz między innymi dość ciepłe i na ogół też wilgotne powietrze. W zamian tego pogodę w naszym kraju kształtować będzie układ wysokiego ciśnienia atmosferycznego.

Autor Zdjęcia Mariusz Jasłowski - Meteo24

Autor Zdjęcia Mariusz Jasłowski – Meteo24

Natomiast w poniedziałek wieczorem oraz we wtorek w ciągu nocy i o poranku w całym naszym kraju oraz nad morzem i w górach również mogą rozwijać się liczne oraz silne marznące mgły i zamglenia. Poza tym utrzyma się z nami całkowite oraz umiarkowane i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które przyniesie ze sobą przelotne oraz ciągłe opady marznącego deszczu jak i deszczu ze śniegiem i śniegu o zmiennym i silnym natężeniu. Jedynie bez opadów powinno być na północnym wschodzie i wschodzie Polski. Temperatura powietrza wyniesie od -2°C do +2°C. Wiatr na ogół będzie słaby ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego – zachodu oraz z zachodu i południa. Jedynie na Pomorzu i wybrzeżu będzie on umiarkowany i porywisty oraz w porywach będzie dochodzić tam do 30-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach będzie się wahać i rosnąć oraz w o północy w Warszawie na poziomie morza wskaże 1028 hPa.

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na przeważającym obszarze Polski oraz nad morzem i w górach nadal mogą rozwijać się liczne oraz silne marznące mgły i zamglenia. Poza tym utrzyma się z nami całkowite i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które przyniesie ze sobą przelotne oraz ciągłe opady marznącego deszczu i mżawki o zmiennym i słabym natężeniu. Dodatkowo częściowo na Pomorzu i wybrzeżu niewykluczone będą też lokalne burze z gradem. Jedynie bez opadów powinno być na wschodzie i południowym wschodzie kraju. Temperatura powietrza wyniesie od +2°C do +7°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego – zachodu oraz z północnego – zachodu i południa. W zamian tego w porywach będzie on dochodzić do 30-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach będzie spadać i się wahać oraz w południe w Warszawie na poziomie morza wskaże 1026 hPa.

Comments are closed.