W czwartek przez Pomorze przejdą silne opady śniegu! – Prognoza na 9 grudnia

W najbliższych godzinach nad obszarem północnej Polski pogodę kształtować będzie pole nieco obniżonego ciśnienia atmosferycznego i system frontów atmosferycznych. Poza tym nad Pomorze napływać będzie mroźnie i na ogół też dość chłodne oraz wilgotne powietrze z południowego zachodu i północy Europy.

Autor Zdjęcia Mariusz Jasłowski - Meteo24

Autor Zdjęcia Mariusz Jasłowski – Meteo24

Natomiast w środę wieczorem oraz w czwartek w ciągu nocy i o poranku na Pomorzu i wybrzeżu nadal mogą rozwijać się liczne oraz silne marznące mgły i zamglenia. W zamian tego pojawi się całkowite i duże zachmurzenie z przejaśnieniami. Poza tym powinno być bez opadów. Temperatura powietrza wyniesie od -7°C do -5°C. Wiatr na ogół będzie silny i porywisty z południowego – wschodu i ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący ze wschodu. Dodatkowo w porywach będzie on dochodzić do 50-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach będzie się wahać i spadać oraz o północy na poziomie morza wskaże 1015 hPa.

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na Pomorzu i wybrzeżu nadal mogą rozwijać się liczne oraz silne marznące mgły i zamglenia. Poza tym utrzyma się z nami całkowite i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które przyniesie ze sobą przelotne oraz ciągłe opady śniegu o zmiennym i silnym natężeniu. Jedynie częściowo nad Bałtykiem mogą również pojawiać się przelotne opady marznącego deszczu i deszczu ze śniegiem. Temperatura powietrza wyniesie od -1°C do +2°C. Wiatr na ogół będzie umiarkowany oraz silny i porywisty z południowego – wschodu. Dodatkowo w porywach będzie on dochodzić do 40-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach nadal będzie spadać oraz w południe na poziomie morza wskaże 1012 hPa.

Comments are closed.