W środę pojawią się przejaśnienia i wystąpi silny wiatr! – Prognoza na 8 grudnia

Nad obszar naszego kraju w kolejnych godzinach również napływać będzie mroźne i na ogół też dość suche i wilgotne powietrze z północy i północnego zachodu Europy. Poza tym pogodę w Polsce kształtować będzie układ wysokiego ciśnienia atmosferycznego, który nieco poprawi pogodę na obszarze Polski. 

Zdjęcie Ilustracyjne - Pixabay

Zdjęcie Ilustracyjne – Pixabay

Natomiast we wtorek wieczorem oraz w środę w ciągu nocy i o poranku w całym naszym kraju oraz nad morzem i w górach nadal mogą rozwijać się liczne oraz silne marznące mgły i zamglenia. W zamian tego utrzyma się z nami umiarkowane i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które jedynie częściowo na północy w górach oraz na południu i południowym wschodzie Polski i na wybrzeżu przyniesie ze sobą przelotne i między innymi ciągłe opady śniegu o zmiennym i słabym natężeniu. Na pozostałym obszarze kraju powinno być bez opadów. Temperatura powietrza wyniesie od -10°C do -5°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od północnego – wschodu oraz z południowego – wschodu i ze wschodu. Dodatkowo w porywach będzie on dochodzić do 30-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach pomału będzie spadać oraz o północy w Warszawie na poziomie morza wskaże 1019 hPa.

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na przeważającym obszarze Polski oraz w górach i nad morzem nadal mogą rozwijać się liczne oraz silne marznące mgły i zamglenia. Poza tym utrzyma się z nami umiarkowane i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które częściowo na północy oraz też na wschodzie i południowym wschodzie kraju przyniesie ze sobą przelotne i na ogół ciągłe opady śniegu o zmiennym i słabym natężeniu. Na pozostałym obszarze Polski powinno być bez opadów. Temperatura powietrza wyniesie od -8°C do +1°C. Wiatr na ogół będzie umiarkowany oraz silny i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od wschodu oraz z północnego – wschodu i południowego – wschodu. Dodatkowo w porywach będzie on dochodzić do 50-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach nadal pomału będzie spadać oraz w południe w Warszawie na poziomie morza wskaże 1016 hPa.

Comments are closed.