W czwartek pojawią się opady śniegu i deszczu ze śniegiem! – Prognoza na 9 grudnia

Nad obszar Polski w kolejnych godzinach również napływać będzie mroźne oraz dość chłodne i na ogół wilgotne powietrze z południowego zachodu i północy Europy. W zamian tego w naszym kraju pogodę kształtować będzie układ niskiego ciśnienia i system frontów atmosferycznych.

Autor Zdjęcia - Mariusz Jasłowski - Meteo24

Autor Zdjęcia – Mariusz Jasłowski – Meteo24

Natomiast w środę wieczorem oraz w czwartek w ciągu nocy i o poranku w całym naszym kraju oraz nad morzem i w górach nadal mogą rozwijać się liczne oraz silne marznące mgły i zamglenia. Poza tym utrzyma się z nami całkowite oraz umiarkowane i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które jedynie częściowo na północnym wschodzie i wschodzie Polski może przynieść ze sobą przelotne opady śniegu o słabym i zmiennym natężeniu. Na pozostałym obszarze kraju oraz nad morzem i górach początkowo powinno być bez opadów. Temperatura powietrza wyniesie od -8°C do -3°C. Wiatr na ogół będzie umiarkowany oraz silny i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od północnego – wschodu oraz ze wschodu i południowego – wschodu. Dodatkowo w porywach będzie on dochodzić do 40-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach będzie pomału spadać oraz o północy w Warszawie na poziomie morza wskaże 1014 hPa.

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na przeważającym obszarze Polski oraz nad morzem i w górach również mogą rozwijać się liczne oraz silne marznące mgły i zamglenia. W zamian tego utrzyma się z nami całkowite oraz umiarkowane i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które przyniesie ze sobą przelotne oraz ciągłe opady marznącego deszczu jak i deszczu ze śniegiem i śniegu o zmiennym i silnym natężeniu. Jedynie dość pogodnie i bez opadów powinno być na Podkarpaciu. Temperatura powietrza wyniesie od -3°C do +2°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego – wschodu oraz z południowego – wschodu i północnego – wschodu. Dodatkowo w porywach będzie on dochodzić do 30-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach nadal pomału będzie spadać oraz w południe w Warszawie na poziomie morza wskaże 1011 hPa.

Comments are closed.