W środę na Pomorzu również pojawią się przejaśnienia! – Prognoza na 8 grudnia

Nad obszar północnej Polski w kolejnych godzinach nadal napływać będzie mroźne i dość suche powietrze z północy i północnego zachodu Europy. W zamian tego pogodę na Pomorzu kształtować będzie układ wysokiego ciśnienia atmosferycznego, który sprzyjać będzie przejaśnieniom na niebie.

Zdjęcie Ilustracyjne - Pixabay

Zdjęcie Ilustracyjne – Pixabay

Natomiast we wtorek wieczorem oraz w środę w ciągu nocy i o poranku na Pomorzu i wybrzeżu nadal mogą rozwijać się liczne oraz silne marznące mgły i zamglenia. Poza tym powinno być bez opadów oraz między innymi utrzyma się z nami umiarkowane i duże zachmurzenie z przejaśnieniami. Temperatura powietrza wyniesie od -8°C do -6°C. Wiatr na ogół będzie umiarkowany oraz silny i porywisty z południowego – wschodu. Dodatkowo w porywach będzie on dochodzić do 40-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach pomału będzie spadać oraz o północy na poziomie morza wskaże 1019 hPa.

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na Pomorzu i wybrzeżu nadal mogą rozwijać się liczne oraz silne marznące mgły i zamglenia. Poza tym powinno być bez opadów oraz między innymi utrzyma się z nami umiarkowane i duże zachmurzenie z przejaśnieniami. Temperatura powietrza wyniesie od -6°C do -3°C. Wiatr na ogół będzie silny i porywisty z południowego – wschodu i ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący ze wschodu. Dodatkowo w porywach będzie on dochodzić do 50-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach nadal pomału będzie spadać oraz w południe na poziomie morza wskaże 1016 hPa.

Comments are closed.