Kolejne dni przyniosą silny mróz oraz przejdą silne śnieżyce! – Ważne Prognozy

W najbliższych godzinach i przez kolejne dni do Polski napływać będzie mroźne powietrze, które przyniesie spadki temperatury powietrza do nawet minus 15 stopni. Poza tym pojawią się też przejaśnienia oraz między innymi spodziewamy się dynamicznej pogody, której towarzyszyć będą silne opady śniegu i niewykluczone burze z porywistym wiatrem.

Zdjęcie Ilustracyjne - Pixabay

Zdjęcie Ilustracyjne – Pixabay

Źródło Danych - Wetterzentrale.de

Źródło Danych – Wetterzentrale.de

Jak wynika z najnowszych aktualizacji z modeli numerycznych. Nad obszarem kraju w tym Polski od nowego tygodnia pogodę kształtować będzie wyż oraz dynamiczny układ niskiego ciśnienia atmosferycznego, który przyniesie ze sobą kolejne fronty atmosferyczne jak i opady śniegu oraz marznący deszcz. Ponadto temperatura powietrza w różnej części kraju za dnia i nocą oscylować będzie od +3°C do nawet -21°C.

Źródło Danych - WXCHARTS.COM

Źródło Danych – WXCHARTS.COM

Źródło Danych - WXCHARTS.COM

Źródło Danych – WXCHARTS.COM

Szczególnie na zimowe warunki pogodowe muszą przygotować się mieszkańcy południowej oraz częściowo zachodniej a także północnej, Centralnej i wschodniej części Polski. Dodatkowo na tym obszarze i w górach możliwy jest wzrost pokrywy śnieżnej do nawet 10-45 cm. W zamian tego dynamicznej pogodzie będą mogły między innymi towarzyszyć burze śnieżne oraz opady marznące, które powodować mogą niebezpieczną dla kierowców i pieszych gołoledź.

Źródło Danych - WXCHARTS.COM

Źródło Danych – WXCHARTS.COM

Źródło Danych - WXCHARTS.COM

Źródło Danych – WXCHARTS.COM

Na koniec warto dodać, że z takim typem pogody będziemy w dalszym ciągu się zmagać w kolejnych dniach. Jedynie na nieco cieplejsze powietrze będziemy musieli niestety poczekać prawdopodobnie bliżej Świąt Bożego Narodzenia. 

 

Comments are closed.