We wtorek na Pomorzu pogoda zachęci do spacerów! – Prognoza na 7 grudnia

W najbliższych godzinach wpływ na pogodę w północnej części Polski będzie mieć wyż, który nieco poprawi nasze samopoczucie i pogodę. W zamian tego nad Pomorze będzie napływać mroźne i dość suche powietrze z północy i północnego zachodu Europy.

Zdjęcie Ilustracyjne - Pixabay

Zdjęcie Ilustracyjne – Pixabay

Natomiast w poniedziałek wieczorem oraz w piątek w ciągu nocy i o poranku na Pomorzu i wybrzeżu nadal mogą rozwijać się liczne oraz silne marznące mgły i zamglenia. Poza tym pojawi się całkowite i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które jedynie nad Bałtykiem przyniesie ze sobą słabe oraz przelotne opady śniegu. Temperatura powietrza wyniesie od -6°C do -2°C. Wiatr na ogół będzie słaby z południowego – wschodu i ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od wschodu i północnego – wschodu. Jedynie na wybrzeżu będzie on umiarkowany i porywisty oraz w porywach będzie dochodzić tam do 50-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach będzie dość stabilne i lekko zacznie się wahać oraz o północy na poziomie morza wskaże 1016 hPa.

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na Pomorzu i wybrzeżu na nowo mogą rozwijać się liczne oraz silne marznące mgły i zamglenia. Poza tym będzie bez opadów oraz między innymi da się we znaki mróz i między innymi wystąpi umiarkowane i duże zachmurzenie z przejaśnieniami. Temperatura powietrza wyniesie od -7°C do -3°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i porywisty z południowego – wschodu i ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od północnego – wschodu i wschodu. Dodatkowo w porywach będzie on dochodzić do 30-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach nadal będzie dość stabilne oraz lekko może się wahać i w południe na poziomie morza wskaże 1017 hPa.

Comments are closed.