W czwartek będzie wietrznie i z przejaśnieniami! – Prognoza na 25 listopada

Nad obszar naszego kraju w kolejnych godzinach nadal napływać będzie chłodne i na ogół też wilgotne powietrze z południowego zachodu i północnego zachodu Europy. W zamian tego na pogodę w Polsce oddziaływać będzie układ niskiego ciśnienia i system frontów atmosferycznych.

Zdjęcie Ilustracyjne - Pixabay

Zdjęcie Ilustracyjne – Pixabay

Natomiast w środę wieczorem oraz w czwartek w ciągu nocy i o poranku w całym naszym kraju oraz nad morzem i w górach nadal mogą rozwijać się liczne oraz silne marznące mgły i zamglenia, które osadzać będą szadź. Poza tym utrzyma się z nami całkowite oraz umiarkowane i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które jedynie na północy i nad samym morzem przyniesie ze sobą przelotne słabe opady marznącego deszczu i mżawki. Na pozostałym obszarze Polski i w górach powinno być bez opadów. Temperatura powietrza wyniesie od -2°C do +4°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego – zachodu oraz z południowego – wschodu i południa. Dodatkowo w porywach będzie on dochodzić do 30-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach będzie się wahać i zacznie już spadać oraz o północy w Warszawie na poziomie morza wskaże 1019 hPa.

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na przeważającym obszarze Polski oraz nad morzem i w górach nadal mogą rozwijać się liczne oraz silne mgły i zamglenia. Poza tym powinno być bez opadów oraz między innymi utrzyma się z nami umiarkowane zachmurzenie. Jedynie zachmurzenie duże z przejaśnieniami oraz przelotne opady deszczu i gradu możliwe będą częściowo na Pomorzu i nad wodami Morza Bałtyckiego. W zamian tego w tej części obszaru niewykluczone są między innymi lokalne burze. Temperatura powietrza wyniesie od +5°C do +8°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego – wschodu oraz z południowego – zachodu i południa. Dodatkowo w porywach będzie on dochodzić do 40-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach nadal pomału będzie spadać oraz w południe w Warszawie na poziomie morza wskaże 1010 hPa.

Comments are closed.