W czwartek na Pomorzu będzie z przejaśnieniami! – Prognoza na 25 listopada

Nad obszar północnej Polski w kolejnych godzinach nadal napływać będzie chłodne i na ogół też wilgotne powietrze z południowego zachodu i północnego zachodu Europy. Poza tym pogodę na Pomorzu kształtować będzie dynamiczny układ niskiego ciśnienia i system frontów atmosferycznych. 

Autor Zdjęcia Mariusz Jasłowski - Meteo24

Autor Zdjęcia Mariusz Jasłowski – Meteo24

Natomiast w środę wieczorem oraz w czwartek w ciągu nocy i o poranku na Pomorzu i wybrzeżu nadal możliwe będą liczne oraz silne marznące mgły i zamglenia. W zamian tego utrzyma się z nami duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które przyniesie ze sobą przelotne opady deszczu i mżawki o zmiennym natężeniu. Temperatura powietrza wyniesie od +2°C do +6°C. Wiatr na ogół będzie umiarkowany i porywisty z południowego – zachodu. Dodatkowo w porywach będzie on dochodzić do 40-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach będzie spadać oraz o północy na poziomie morza wskaże 1016 hPa.

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem nadal będą mogły rozwijać się liczne oraz silne marznące mgły i zamglenia. Poza tym pojawi się umiarkowane i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które przyniesie ze sobą przelotne opady deszczu i mżawki o zmiennym i słabym natężeniu. Dodatkowo nad wodami Morza Bałtyckiego i w pasie nadmorskim niewykluczone są między innymi lokalne burze z gradem i krupą śnieżną. Temperatura powietrza wyniesie od +4°C do +8°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i porywisty z południowego – zachodu i ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego – wschodu. W zamian tego w porywach będzie on dochodzić do 30-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach nadal będzie spadać i się wahać oraz w południe na poziomie morza wskaże 1006 hPa.

Comments are closed.