Weekend na Pomorzu będzie wietrzny i deszczowy! – Prognoza od 20 do 21 listopada

Nad obszar północnej Polski przez weekend nadal napływać będzie bardzo zróżnicowane oraz chłodne i na ogół wilgotne powietrze z południowego zachodu i północnego zachodu Europy. Poza tym pogodę na Pomorzu w dalszym ciągu kształtować będzie dynamiczny układ niskiego ciśnienia oraz system frontów atmosferycznych.

Autor Zdjęcia Mariusz Jasłowski - Meteo24

Autor Zdjęcia Mariusz Jasłowski – Meteo24

Natomiast w piątek wieczorem oraz w sobotę w ciągu nocy i o poranku na Pomorzu i wybrzeżu nadal będą mogły rozwijać się liczne oraz silne mgły i zamglenia. W zamian tego początkowo powinno być bez opadów oraz między innymi utrzyma się z nami całkowite i umiarkowane zachmurzenie. Temperatura powietrza wyniesie od +8°C do +10°C. Wiatr na ogół będzie silny i porywisty z północnego – zachodu i ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od zachodu. Dodatkowo w porywach będzie on dochodzić do 90-110 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach będzie spadać oraz wyraźnie i bardzo mocno się wahać i o północy na poziomie morza wskaże 1009 hPa.

Z kolei w weekend przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na Pomorzu i wybrzeżu nadal mogą rozwijać się liczne oraz silne mgły i zamglenia. Poza tym utrzyma się z nami duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które przyniesie ze sobą przelotne opady deszczu i mżawki o zmiennym natężeniu. Temperatura powietrza wyniesie od +10°C do +11°C. Wiatr na ogół będzie słaby i umiarkowany ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od północnego – zachodu i południowego – zachodu. Jedynie na Wybrzeżu i w całym pasie gmin nadmorskich oraz w rejonie Zatoki Gdańskiej pozostanie on silny i porywisty oraz w porywach będzie dochodzić tam do 80-100 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach nadal będzie spadać oraz wyraźnie i bardzo mocno się wahać oraz w południe na poziomie morza wskaże 1012 hPa.

Natomiast w sobotę wieczorem oraz w niedzielę w ciągu nocy i o poranku na Pomorzu i wybrzeżu nadal będą mogły rozwijać się liczne oraz silne mgły i zamglenia. Poza tym utrzyma się z nami całkowite i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które przyniesie ze sobą przelotne opady deszczu i mżawki o zmiennym i słabym natężeniu. Temperatura powietrza wyniesie od +8°C do +9°C. Wiatr na ogół będzie umiarkowany oraz silny i porywisty z południowego – zachodu. Dodatkowo w porywach w ciągu nocy będzie on dochodzić do 80-100 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach nadal będzie spadać i bardzo mocno się wahać oraz o północy na poziomie morza wskaże 1007 hPa.

Z kolei w ostatni dzień weekendu na Pomorzu i wybrzeżu nadal będą mogły rozwijać się liczne oraz silne mgły i zamglenia. Poza tym utrzyma się z nami całkowite i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które przyniesie ze sobą przelotne opady deszczu i gradu o zmiennym i silnym natężeniu. Dodatkowo niewykluczone są między innymi lokalne burze. Temperatura powietrza wyniesie od +9°C do +10°C. Wiatr na ogół będzie umiarkowany oraz silny i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego – zachodu oraz z zachodu i północnego – zachodu. W zamian tego w porywach nad Bałtykiem oraz w pasie gmin nadmorskich będzie on dochodzić do 90-110 km/h. Natomiast w pozostałej części województwa w porywach może dochodzić do 50-60 km/h. Zaś ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach będzie jeszcze się wahać i stopniowo zacznie już rosnąć oraz w południe na poziomie morza wskaże 1003 hPa.

Comments are closed.