W weekend będzie wietrznie i dynamicznie! – Prognoza od 20 do 21 listopada

Przez weekend nad obszar naszego kraju nadal napływać będzie chłodne oraz bardzo zróżnicowane i na ogół wilgotne powietrze z południowego zachodu i północnego zachodu Europy. W zamian tego pogodę w Polsce kształtować będzie dynamiczny układ niskiego ciśnienia oraz system frontów atmosferycznych.

Zdjęcie Ilustracyjne - Pixabay

Zdjęcie Ilustracyjne – Pixabay

Natomiast w piątek wieczorem oraz w sobotę w ciągu nocy i o poranku w całym naszym kraju oraz nad morzem i w górach nadal będą mogły rozwijać się liczne oraz silne mgły i zamglenia. Poza tym utrzyma się z nami całkowite i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które przyniesie ze sobą przelotne opady deszczu i mżawki o zmiennym i słabym natężeniu. Jedynie bez opadów powinno być częściowo nad samym morzem i na Pomorzu. Temperatura powietrza wyniesie od +7°C do +11°C. Wiatr na ogół będzie umiarkowany oraz silny i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od północnego – zachodu oraz z zachodu i południowego – zachodu. Dodatkowo w porywach będzie on dochodzić do 90-115 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach będzie się wahać oraz o północy na poziomie morza wskaże 1014 hPa.

Z kolei w weekend na przeważającym obszarze Polski oraz nad morzem i w górach nadal będą mogły rozwijać się liczne oraz silne mgły i zamglenia. Poza tym utrzyma się z nami umiarkowane i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które przyniesie ze sobą przelotne opady deszczu i mżawki o zmiennym i słabym natężeniu. Temperatura powietrza wyniesie od +10°C do +12°C. Wiatr na ogół będzie umiarkowany oraz silny i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od północnego – zachodu oraz z zachodu i południowego – zachodu. Dodatkowo w porywach będzie on dochodzić do 90-115 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach będzie się wahać i spadać oraz w południe w Warszawie na poziomie morza wskaże 1015 hPa.

Natomiast w sobotę wieczorem oraz w niedzielę w ciągu nocy i o poranku w całym naszym kraju oraz nad morzem i w górach nadal będą mogły rozwijać się liczne oraz silne mgły i zamglenia, które w górach i między innymi na południowym zachodzie i południu Polski będą mogły lokalnie osadzać szadź. W zamian tego utrzyma się z nami całkowite oraz umiarkowane i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które przyniesie ze sobą przelotne opady deszczu i mżawki o zmiennym i słabym natężeniu. Jedynie bez opadów powinno być częściowo w górach i na południu kraju. Temperatura powietrza wyniesie od +4°C do +9°C. Wiatr na ogół będzie umiarkowany oraz silny i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego – zachodu i zachodu. Dodatkowo w porywach będzie on dochodzić do 60-90 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach będzie się wahać i spadać oraz o północy w Warszawie na poziomie morza wskaże 1012 hPa.

Z kolei w ostatni dzień weekendu w całym naszym kraju oraz nad morzem i w górach nadal będą mogły rozwijać się liczne oraz silne mgły i zamglenia. Poza tym utrzyma się z nami całkowite oraz umiarkowane i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które przyniesie ze sobą przelotne opady deszczu i gradu o zmiennym i silnym natężeniu. Dodatkowo niewykluczone są też lokalne burze. Jedynie bez opadów i burz powinno być częściowo w górach oraz na południu i południowym wschodzie Polski. Temperatura powietrza wyniesie od +9°C do +11°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego – zachodu oraz z północnego – zachodu i południowego – wschodu. W zamian tego w porywach będzie on dochodzić do 60-80 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach wyraźnie i bardzo mocno będzie się wahać oraz zacznie też systematycznie rosnąć oraz w południe w Warszawie na poziomie morza wskaże 1006 hPa.

Comments are closed.