W piątek spadnie deszcz oraz wystąpi silny wiatr! – Prognoza na 19 listopada

Nad obszar naszego kraju w kolejnych godzinach będzie napływać ciepłe oraz bardzo zróżnicowane i na ogół wilgotne powietrze z południowego zachodu i północnego zachodu Europy. W zamian tego znajdować będziemy się pod wpływem układu niskiego ciśnienia, który źle wpłynie na nasze samopoczucie i zdrowie.

Zdjęcie Ilustracyjne - Pixabay

Zdjęcie Ilustracyjne – Pixabay

Natomiast w czwartek wieczorem oraz w piątek w ciągu nocy i o poranku w całym naszym kraju oraz nad morzem i w górach nadal mogą rozwijać się liczne oraz silne mgły i zamglenia. Poza tym utrzyma się z nami całkowite i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które przyniesie ze sobą przelotne oraz ciągłe opady deszczu i mżawki o słabym i silnym natężeniu. Dodatkowo nad wodami Morza Bałtyckiego i częściowo na północy Polski niewykluczone są też lokalne burze z gradem. Temperatura powietrza wyniesie od +5°C do +8°C. Wiatr na ogół będzie umiarkowany oraz silny i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od zachodu oraz z południowego – zachodu i północnego – zachodu. W zamian tego w porywach będzie on dochodzić do 80-95 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach będzie się wahać i spadać oraz o północy w Warszawie na poziomie morza wskaże 1020 hPa.

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na przeważającym obszarze Polski oraz nad morzem i w górach nadal będą mogły rozwijać się liczne oraz silne mgły i zamglenia. Poza tym utrzyma się z nami całkowite i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które przyniesie ze sobą przelotne opady deszczu i mżawki o słabym i silnym natężeniu. Dodatkowo na Podkarpaciu i częściowo w górach niewykluczone są też opady mokrego śniegu i deszczu ze śniegiem o zmiennym natężeniu. Temperatura powietrza wyniesie od +7°C do +12°C. Wiatr na ogół będzie umiarkowany oraz silny i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od zachodu i z północnego – zachodu. W zamian tego w porywach będzie on dochodzić do 80-95 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach nadal będzie spadać i się wahać oraz w południe w Warszawie na poziomie morza wskaże 1015 hPa.

Comments are closed.