W piątek na Pomorzu będzie wietrznie i deszczowo! – Prognoza na 19 listopada

W kolejnych godzinach nad obszar północnej Polski zacznie napływać dość ciepłe i na ogół wilgotne powietrze z południowego zachodu i północnego zachodu Europy. Poza tym pogodę na Pomorzu kształtować będzie układ niskiego ciśnienia, który źle wpływać będzie na nasze samopoczucie i zdrowie.

Autor Zdjęcia Mariusz Jasłowski - Meteo24

Autor Zdjęcia Mariusz Jasłowski – Meteo24

Natomiast w czwartek wieczorem oraz w piątek w ciągu nocy i o poranku na Pomorzu i wybrzeżu nadal będą mogły rozwijać się liczne oraz silne mgły i zamglenia. W zamian tego utrzyma się z nami całkowite i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które przyniesie ze sobą przelotne opady deszczu i mżawki o zmiennym i słabym natężeniu. Dodatkowo nad samym morzem niewykluczone są również lokalne burze z gradem. Temperatura powietrza wyniesie od +7°C do +8°C. Wiatr na ogół będzie silny i porywisty z zachodu i ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego – zachodu. Poza tym w porywach będzie on dochodzić do 80-95 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach będzie się wahać oraz o północy na poziomie morza wskaże 1013 hPa.

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na Pomorzu i wybrzeżu nadal będą mogły rozwijać się liczne oraz silne mgły i zamglenia. Poza tym utrzyma się z nami całkowite i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które przyniesie ze sobą przelotne opady deszczu i mżawki o zmiennym i słabym natężeniu. Temperatura powietrza wyniesie od +11°C do +12°C. Wiatr na ogół będzie silny i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od zachodu i południowego – zachodu. Dodatkowo w porywach będzie on dochodzić do 90-95 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach będzie spadać i bardzo mocno się wahać oraz w południe na poziomie morza wskaże 1011 hPa.

Comments are closed.