W poniedziałek na Pomorzu pozostaną z nami chmury! – Prognoza na 15 listopada

Na początku nowego tygodnia wpływ na pogodę w północnej części Polski będzie mieć wyż znad Rosji. Poza tym cały czas nad Pomorze napływać będzie chłodne i na ogół też wilgotne powietrze z południowego zachodu i północnego zachodu Europy.

Autor Zdjęcia Mariusz Jasłowski - Meteo24

Autor Zdjęcia Mariusz Jasłowski – Meteo24

Natomiast w niedzielę wieczorem oraz w poniedziałek w ciągu nocy i o poranku na Pomorzu i wybrzeżu na nowo mogą rozwijać się liczne oraz silne mgły i zamglenia, które lokalnie i miejscami osadzać będą szadź. W zamian tego utrzyma się z nami duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które przyniesie ze sobą przelotne opady deszczu i mżawki o zmiennym natężeniu. Temperatura powietrza wyniesie od +1°C do +4°C. Wiatr na ogół będzie słaby i umiarkowany ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od północnego – wschodu i ze wschodu. Jedynie na wybrzeżu będzie on silny i porywisty oraz w porywach dochodzić może tam do 40-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach będzie rosnąć oraz o północy na poziomie morza wskaże 1031 hPa.

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na Pomorzu i wybrzeżu na nowo mogą rozwijać się liczne oraz silne mgły i zamglenia. Poza tym utrzyma się z nami duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które może przynosić ze sobą przelotne opady deszczu i mżawki o zmiennym natężeniu. Temperatura powietrza wyniesie od +7°C do +8°C. Wiatr na ogół będzie słaby i umiarkowany ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego – wschodu oraz z północnego – wschodu i wschodu. Jedynie na wybrzeżu będzie on silny i porywisty oraz w porywach może dochodzić tam do 40-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach będzie się wahać i stopniowo też spadać oraz w południe na poziomie morza wskaże 1031 hPa.

Comments are closed.