Do końca miesiąca zgniłe wyże i sporo dynamiki w pogodzie! – Ważne Prognozy

Nad obszarem naszego kraju od kilku dni zalega sporo chmur, które związane są ze zgniłym wyżem oraz między innymi są takie miejsca Polski, które również pozostają w dość korzystnej pogodzie. Najbliższe dni również będą pod znakiem pochmurnej i zmiennej pogody, która będzie źle wpływać na nasze samopoczucie i zdrowie.

Zdjęcie Ilustracyjne - Pixabay

Zdjęcie Ilustracyjne – Pixabay

Źródło Danych - Wetterzentrale.de

Źródło Danych – Wetterzentrale.de

Jak wynika z najnowszych aktualizacji z modeli numerycznych. Obszar kraju w tym Polski zalegać będzie w bardzo zróżnicowanej i wilgotnej masie powietrza. Dodatkowo temperatura powietrza w różnej części obszaru oscylować będzie od -2°C do nawet +14°C.

Źródło Danych - WXCHARTS.COM

Źródło Danych – WXCHARTS.COM

Źródło Danych - WXCHARTS.COM

Źródło Danych – WXCHARTS.COM

Dodatkowo tak bardzo zróżnicowanej i chłodnej masie powietrza będą między innymi towarzyszyć opady deszczu i deszczu ze śniegiem a nawet niewykluczone burze z gradem i porywisty wiatr, który może powodować szkody. W zamian tego taki typ pochmurnej i dynamicznej pogody utrzyma się z nami do końca listopada i być może również na początku też grudnia. I wtedy niewykluczony jest również rozwój dynamicznych układów niskiego ciśnienia znad Atlantyku i Morza Północnego, którym towarzyszyć będą systemy frontów atmosferycznych oraz burze śnieżne.

Źródło Danych - WXCHARTS.COM

Źródło Danych – WXCHARTS.COM

Źródło Danych - Wetterzentrale.de

Źródło Danych – Wetterzentrale.de

Na koniec warto kochani dodać. Iż obecne prognozy są jeszcze odległe i bardzo niestabilne.W zamian tego jak widzimy od kilku dni i tygodni są bardzo one zmienne i cały czas na nowo aktualizowane przez różne modele numeryczne. Dlatego warto zapamiętać i czytać codziennie nowe prognozy pogody i ostrzeżenia meteorologiczne. 

 

Comments are closed.