W poniedziałek pojawią się chmury i liczne mgły! – Prognoza na 15 listopada

Nad obszar naszego kraju z początkiem nowego tygodnia nadal napływać będzie chłodne oraz wilgotne powietrze z południowego zachodu i północnego zachodu Europy. Poza tym nad obszarem Polski pogodę kształtować nadal będzie zgniły wyż, któremu towarzyszyć będą liczne mgły i chmury oraz bardzo niekorzystna pogoda, która źle wpływać będzie na nasze samopoczucie i zdrowie.

Autor Zdjęcia Mariusz Jasłowski - Meteo24

Autor Zdjęcia Mariusz Jasłowski – Meteo24

Natomiast w niedzielę wieczorem oraz w poniedziałek w ciągu nocy i o poranku w całym naszym kraju oraz nad morzem i w górach nadal mogą rozwijać się liczne oraz silne mgły i zamglenia, które lokalnie będą osadzać szadź. W zamian tego utrzyma się z nami duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które przyniesie ze sobą przelotne słabe opady deszczu i mżawki. Temperatura powietrza wyniesie od 0°C do +2°C. Wiatr na ogół będzie słaby i umiarkowany ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od północnego – wschodu oraz ze wschodu i południowego – zachodu. Jedynie na wybrzeżu będzie on silny i porywisty oraz w porywach dochodzić tam może do 40-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach będzie rosnąć i się wahać oraz o północy w Warszawie na poziomie morza wskaże 1028 hPa.

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na przeważającym obszarze Polski oraz nad morzem i w górach nadal mogą rozwijać się liczne oraz silne mgły i zamglenia. Poza tym utrzyma się z nami duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które przyniesie ze sobą przelotne opady deszczu i mżawki o zmiennym natężeniu. Temperatura powietrza wyniesie od +8°C do +11°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od północnego – wschodu z południowego – wschodu i wschodu. Dodatkowo w porywach będzie on dochodzić do 30-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach będzie początkowo się wahać i pomału też spadać oraz w południe w Warszawie na poziomie morza wskaże 1030 hPa.

Comments are closed.