W weekend pojawią się chmury i przejaśnienia! – Prognoza od 13 do 14 listopada

Przez weekend nad obszar naszego kraju nadal napływać będzie chłodne oraz bardzo zróżnicowane i na ogół też wilgotne powietrze z południowego zachodu i północnego zachodu Europy. Poza tym pogodę w Polsce kształtować będzie wyż i pole nieco obniżonego ciśnienia atmosferycznego, które źle wpłynie na nasze samopoczucie i zdrowie.

Autor Zdjęcia Mariusz Jasłowski - Meteo24

Autor Zdjęcia Mariusz Jasłowski – Meteo24

Natomiast w piątek wieczorem oraz w sobotę w ciągu nocy i o poranku w całym naszym kraju oraz nad morzem i w górach nadal mogą rozwijać się liczne oraz silne mgły i zamglenia, które będą lokalnie osadzać szadź. W zamian tego będzie bez opadów oraz między innymi utrzyma się z nami umiarkowane i duże zachmurzenie z przejaśnieniami. Temperatura powietrza wyniesie od +3°C do +5°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego – wschodu oraz z południa i południowego – zachodu. Dodatkowo w porywach będzie on dochodzić do 30-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach lekko spadnie oraz będzie się wahać i o północy w Warszawie na poziomie morza 1022 hPa.

Z kolei w weekend przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na przeważającym obszarze Polski oraz nad morzem i w górach nadal mogą rozwijać się liczne oraz silne mgły i zamglenia. Poza tym utrzyma się z nami całkowite i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które jedynie nad morzem i częściowo na północy kraju przyniesie ze sobą przelotne opady deszczu i mżawki o zmiennym i silnym natężeniu. Na pozostałym obszarze Polski i w górach powinno być bez opadów. Temperatura powietrza wyniesie od +8°C do +11°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz silny i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego – wschodu oraz z południowego – zachodu i południa. Dodatkowo w porywach będzie on dochodzić do 40-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach pomału zacznie rosnąć oraz w południe w Warszawie na poziomie morza wskaże 1018 hPa.

Natomiast w sobotę wieczorem oraz w niedzielę w ciągu nocy i o poranku w całym naszym kraju oraz nad morzem i w górach nadal będą mogły rozwijać się liczne oraz silne mgły i zamglenia, które osadzać będą lokalnie szadź. W zamian tego utrzyma się z nami całkowite i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które częściowo na zachodzie oraz też na północy w górach i na południu Polski przyniesie ze sobą przelotne opady deszczu i mżawki o zmiennym i silnym natężeniu. Na pozostałym obszarze kraju powinno być bez opadów. Temperatura powietrza wyniesie od +2°C do +5°C. Wiatr na ogół będzie słaby i umiarkowany ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego – wschodu oraz z południowego – zachodu i północnego – wschodu. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach nadal pomału będzie rosnąć oraz o północy w Warszawie na poziomie morza wskaże 1018 hPa.

Z kolei w ostatni dzień weekendu na przeważającym obszarze Polski oraz nad morzem i w górach nadal będą mogły rozwijać się liczne oraz silne mgły i zamglenia. Poza tym utrzyma się z nami umiarkowane i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które jedynie nad morzem oraz na południowym zachodzie w górach i na Pomorzu przyniesie ze sobą przelotne opady deszczu i mżawki o zmiennym i słabym natężeniu. Na pozostałym obszarze kraju i nad morzem do wieczora powinno być bez opadów. Temperatura powietrza wyniesie od +8°C do +12°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz silny i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od północnego – wschodu oraz z południowego – zachodu i północnego – zachodu. Dodatkowo nad Bałtykiem oraz też częściowo na zachodzie a także w północnej i Centralnej części Polski w porywach będzie on dochodzić do 40-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach nadal będzie rosnąć oraz w południe w Warszawie na poziomie morza wskaże 1022 hPa.

Comments are closed.