Weekend na Pomorzu będzie deszczowy i wietrzny! – Prognoza od 13 do 14 listopada

Przez weekend nad obszar północnej Polski nadal napływać będzie chłodne i na ogół też wilgotne powietrze z południowego zachodu i północnego zachodu Europy. W zamian tego pogodę na Pomorzu kształtować będzie wyż, który przyniesie liczne chmury oraz niewykluczone przejaśnienia i gęste mgły.

Autor Zdjęcia Mariusz Jasłowski - Meteo24

Autor Zdjęcia Mariusz Jasłowski – Meteo24

Natomiast w piątek wieczorem oraz w sobotę w ciągu nocy i o poranku na Pomorzu i wybrzeżu nadal będą mogły rozwijać się liczne oraz silne mgły i zamglenia, które mogą osadzać szadź. Poza tym powinno być bez opadów oraz między innymi pojawi się umiarkowane i duże zachmurzenie z przejaśnieniami. Temperatura powietrza wyniesie od +3°C do +5°C. Wiatr na ogół będzie słaby i umiarkowany z południowego – wschodu. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach będzie się wahać i pomału spadać oraz o północy na poziomie morza wskaże 1020 hPa.

Z kolei w weekend na Pomorzu i wybrzeżu przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na nowo mogą rozwijać się liczne oraz silne mgły i zamglenia. Poza tym utrzyma się z nami całkowite i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które przyniesie ze sobą przelotne oraz ciągłe opady deszczu i mżawki o zmiennym i silnym natężeniu. Temperatura powietrza wyniesie od +7°C do +9°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego – wschodu oraz ze wschodu i północnego – wschodu. Dodatkowo w porywach będzie on dochodzić do 30-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach nadal wyraźnie i bardzo mocno będzie się wahać i szybko rosnąć oraz w południe na poziomie morza wskaże 1016 hPa.

Natomiast w sobotę wieczorem oraz w niedzielę w ciągu nocy i o poranku na Pomorzu i wybrzeżu na nowo mogą rozwijać się liczne oraz silne mgły i zamglenia, które osadzać lokalnie będą szadź. Poza tym utrzyma się z nami całkowite i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które przyniesie ze sobą przelotne oraz ciągłe opady deszczu i mżawki o zmiennym i silnym natężeniu. Temperatura powietrza wyniesie od +2°C do +6°C. Wiatr na ogół będzie słaby i umiarkowany z północnego – wschodu i ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od wschodu. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach nadal będzie się wyraźnie i bardzo mocno wahać i szybko rosnąć oraz o północy na poziomie morza wskaże 1017 hPa.

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem w ostatni dzień weekendu na Pomorzu i wybrzeżu nadal będą mogły rozwijać się liczne oraz silne mgły i zamglenia. Poza tym utrzyma się z nami na ogół duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które może przynosić ze sobą przelotne opady deszczu i mżawki o zmiennym natężeniu. Temperatura powietrza wyniesie od +8°C do +9°C. Wiatr na ogół będzie umiarkowany oraz silny i porywisty z północnego – wschodu. Dodatkowo w porywach będzie on dochodzić do 40-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach nadal będzie się wahać i rosnąć oraz w południe na poziomie morza wskaże 1025 hPa.

Comments are closed.