W piątek będzie mglisto i z przejaśnieniami! – Prognoza na 12 listopada

W najbliższych godzinach nad obszar naszego kraju nadal napływać będzie chłodne oraz bardzo zróżnicowane i na ogół też wilgotne powietrze z północnego zachodu i południowego zachodu Europy. Ponadto znajdować będziemy się pod wpływem zgniłego wyżu, który sprzyjać będzie w rozwoju mgieł i niekorzystnej pogody.

Autor Zdjęcia Mariusz Jasłowski - Meteo24

Autor Zdjęcia Mariusz Jasłowski – Meteo24

Natomiast w czwartek wieczorem oraz w piątek w ciągu nocy i o poranku w całym naszym kraju oraz nad morzem i w górach nadal mogą rozwijać się liczne oraz silne mgły i zamglenia, które osadzać będą lokalnie szadź. W zamian tego utrzyma się z nami umiarkowane oraz całkowite i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które jedynie nad morzem i częściowo na północy Polski przyniesie ze sobą przelotne opady deszczu i mżawki o zmiennym natężeniu. Na pozostałym obszarze kraju i w górach powinno być bez opadów. Temperatura powietrza wyniesie od +2°C do +7°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego – zachodu oraz z zachodu i północnego – zachodu. Dodatkowo w porywach będzie on dochodzić do 30-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach będzie spadać oraz o północy w Warszawie na poziomie morza wskaże 1022 hPa.

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na przeważającym obszarze Polski oraz nad morzem i w górach nadal mogą rozwijać się liczne oraz silne mgły i zamglenia. Poza tym powinno być bez opadów oraz między innymi utrzyma się z nami umiarkowane i duże zachmurzenie z przejaśnieniami. Temperatura powietrza wyniesie od +8°C do +11°C. Wiatr na ogół będzie słaby i umiarkowany ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od zachodu oraz z północnego – zachodu i południowego – zachodu. Jedynie nad Bałtykiem pozostanie nadal on silny i porywisty oraz porywach wiał będzie tam do 40-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach będzie się wahać oraz w południe w Warszawie na poziomie morza wskaże 1022 hPa.

 

Comments are closed.