W środę będzie wietrznie i ze zmienną pogodą! – Prognoza na 27 października

Nad obszar naszego kraju w kolejnych godzinach nadal napływać będzie bardzo zróżnicowane i na ogół wilgotne powietrze z południowego zachodu Europy. W zamian tego pogodę w Polsce kształtować będzie układ niskiego ciśnienia oraz pole podwyższonego ciśnienia atmosferycznego.

Autor Zdjęcia Mariusz Jasłowski - Meteo24

Autor Zdjęcia Mariusz Jasłowski – Meteo24

Natomiast we wtorek wieczorem oraz w środę w ciągu nocy i o poranku w całym naszym kraju oraz nad morzem i w górach na nowo mogą rozwijać się liczne oraz silne mgły i zamglenia. Poza tym utrzyma się z nami umiarkowane i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które przyniesie ze sobą przelotne opady deszczu i gradu o silnym i zmiennym natężeniu. Dodatkowo nad morzem oraz w zachodniej i północnej części Polsk możliwe będą między innymi lokalne burze. Temperatura powietrza wyniesie od +5°C do +7°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego – zachodu i zachodu. W zamian tego w porywach będzie on dochodzić do 30-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach będzie się wahać oraz o północy w Warszawie na poziomie morza wskaże 1021 hPa.

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na przeważającym obszarze Polski oraz nad morzem i w górach nadal mogą rozwijać się liczne oraz silne mgły i zamglenia. Poza tym utrzyma się z nami całkowite i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które przyniesie ze sobą przelotne opady deszczu i mżawki o zmiennym i słabym natężeniu. Dodatkowo na Pomorzu Zachodnim niewykluczone są też lokalne burze z gradem. Temperatura powietrza wyniesie od +12°C do +16°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz silny i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego – zachodu i z zachodu. W zamian tego w porywach będzie on dochodzić do 60-80 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach nadal będzie się wahać oraz w południe w Warszawie na poziomie morza wskaże 1023 hPa.

Comments are closed.