W środę na Pomorzu będzie wietrznie i z deszczem! – Prognoza na 27 października

Nad obszar północnej Polski w kolejnych godzinach nadal napływać będzie chłodne oraz bardzo zróżnicowane i na ogół też wilgotne powietrze z południowego zachodu Europy. W zamian tego pogodę na Pomorzu kształtować będzie pole nieco podwyższonego ciśnienia atmosferycznego, które źle wpłynie na nasze samopoczucie i zdrowie.

Autor Zdjęcia Mariusz Jasłowski - Meteo24

Autor Zdjęcia Mariusz Jasłowski – Meteo24

Natomiast we wtorek wieczorem oraz w środę w ciągu nocy i o poranku na Pomorzu i wybrzeżu nadal mogą rozwijać się liczne oraz silne mgły i zamglenia. Ponadto utrzyma się z nami umiarkowane zachmurzenie, które przyniesie ze sobą przelotne opady deszczu i gradu o zmiennym i silnym natężeniu. Dodatkowo niewykluczone są też lokalne burze. Temperatura powietrza wyniesie od +5°C do +7°C. Wiatr na ogół będzie silny i porywisty z południowego – zachodu. W zamian tego w porywach będzie on dochodzić do 50-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach będzie się wahać oraz o północy na poziomie morza wskaże 1018 hPa.

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na Pomorzu i wybrzeżu na nowo mogą rozwijać się liczne oraz silne mgły i zamglenia. Poza tym pojawi się całkowite zachmurzenie, które przyniesie ze sobą przelotne opady deszczu i mżawki o zmiennym i słabym natężeniu. Temperatura powietrza wyniesie od +13°C do +14°C. Wiatr na ogół będzie silny i porywisty z południowego – zachodu. Dodatkowo w porywach będzie on dochodzić do 60-80 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach będzie dość stabilne oraz w południe na poziomie morza wskaże 1018 hPa.

Comments are closed.