W czwartek na Pomorzu będzie ciepło i mglisto! – Prognoza na 28 października

Nad obszar północnej Polski w kolejnych godzinach napływać będzie ciepłe i na ogół też wilgotne powietrze z południowego zachodu i południa Europy. W zamian tego pogodę na Pomorzu kształtować będzie wyż, który przyniesie znaczną poprawę pogody na obszarze tego województwa.

Autor Zdjęcia Mariusz Jasłowski - Meteo24

Autor Zdjęcia Mariusz Jasłowski – Meteo24

Natomiast w środę wieczorem oraz w czwartek w ciągu nocy i o poranku na Pomorzu i wybrzeżu nadal mogą rozwijać się liczne oraz silne mgły i zamglenia. Poza tym utrzyma się z nami całkowite i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które przyniesie ze sobą przelotne opady deszczu i mżawki o zmiennym i słabym natężeniu. Temperatura powietrza wyniesie od +8°C do +11°C. Wiatr na ogół będzie silny i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego – zachodu i z zachodu. Dodatkowo w porywach będzie on dochodzić do 60-80 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach będzie się wahać oraz o północy na poziomie morza wskaże 1018 hPa.

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na Pomorzu i wybrzeżu nadal mogą rozwijać się liczne oraz silne mgły i zamglenia. Poza tym powinno być bez opadów i burz oraz między innymi pojawi się umiarkowane i duże zachmurzenie z przejaśnieniami. Temperatura powietrza oscylować będzie w okolicach +16°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego – zachodu oraz z południa i południowego – wschodu. Dodatkowo w porywach będzie on dochodzić do 30-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach będzie dość stabilne oraz w południe na poziomie morza wskaże 1022 hPa.

Comments are closed.