W piątek pogoda zachęci do wypoczynku i spacerów! – Prognoza na 8 października

Nad obszar Polski w najbliższych godzinach nadal napływać będzie bardzo zróżnicowane oraz zimne i na ogół wilgotne powietrze ze wschodu i północnego wschodu Europy. Ponadto na pogodę w naszym kraju oddziaływać będzie silny układ wysokiego ciśnienia, który przyniesie większą poprawę pogody.

Autor Zdjęcia Mariusz Jasłowski - Meteo24

Autor Zdjęcia Mariusz Jasłowski – Meteo24

Natomiast w czwartek wieczorem oraz w piątek w ciągu nocy i o poranku w całym naszym kraju oraz nad morzem i w górach również mogą rozwijać się liczne oraz silne mgły i zamglenia. W zamian tego będzie bez opadów i burz oraz między innymi utrzyma się z nami umiarkowane i duże zachmurzenie z przejaśnieniami. Temperatura powietrza wyniesie od +3°C do +9°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od północnego – wschodu oraz z południowego – wschodu i północy. Dodatkowo w porywach będzie on dochodzić do 30-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach nadal będzie rosnąć oraz o północy w Warszawie na poziomie morza wskaże 1032 hPa.

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na przeważającym obszarze Polski oraz nad morzem i w górach nadal będą mogły rozwijać się liczne oraz silne mgły i zamglenia. Poza tym będzie bez opadów i burz oraz między innymi pojawi się małe oraz miejscami duże i umiarkowane zachmurzenie z licznymi przejaśnieniami. Temperatura powietrza wyniesie od +12°C do +17°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od północnego – wschodu oraz z południowego – wschodu i wschodu. Dodatkowo w porywach będzie on dochodzić do 30-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach będzie początkowo dość stabilne a wieczorem zacznie się wahać oraz w południe w Warszawie na poziomie morza wskaże 1035 hPa.

Comments are closed.