Na Pomorzu w piątek pogoda zachęci do spacerów! – Prognoza na 8 października

Nad obszar północnej Polski w kolejnych godzinach nadal napływać będzie bardzo zróżnicowane oraz zimne i na ogół wilgotne powietrze ze wschodu i północnego wschodu Europy. W zamian tego pogodę na Pomorzu kształtować będzie silny układ wysokiego ciśnienia atmosferycznego, który przyniesie poprawę pogody oraz źle wpłynie na nasze samopoczucie i zdrowie.

Autor Zdjęcia Mariusz Jasłowski - Meteo24

Autor Zdjęcia Mariusz Jasłowski – Meteo24

Natomiast w czwartek wieczorem oraz w piątek w ciągu nocy i o poranku na Pomorzu i wybrzeżu na nowo będą mogły rozwijać się liczne oraz silne mgły i zamglenia. Ponadto będzie bez opadów i burz oraz między innymi pojawi się umiarkowane i duże zachmurzenie z przejaśnieniami. Temperatura powietrza wyniesie od +5°C do +9°C. Wiatr na ogół będzie słaby i umiarkowany ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego – wschodu oraz ze wschodu i północnego – wschodu. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach wyraźnie i bardzo mocno będzie się wahać oraz o północy na poziomie morza wskaże 1032 hPa.

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na Pomorzu i wybrzeżu nadal będą mogły rozwijać się liczne oraz silne mgły i zamglenia. Ponadto będzie bez opadów i burz oraz między innymi pojawią się liczne przejaśnienia i chwile ze słońcem. Temperatura powietrza wyniesie od +14°C do +16°C. Wiatr na ogół będzie słaby i umiarkowany ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego – wschodu oraz z północnego – wschodu i wschodu. Jedynie nad Bałtykiem będzie on porywisty oraz w porywach będzie tam dochodzić do 30-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach nadal będzie się wahać oraz w południe na poziomie morza wskaże 1036 hPa.

Comments are closed.