Kolejne dni przyniosą przymrozki oraz sporo słońca i mgły! – Ważne Prognozy

Przez najbliższe dni nad obszarem Polski pogodę początkowo kształtować będzie silny układ wysokiego ciśnienia atmosferycznego znad Rosji. Ponadto znajdować będziemy się na skraju dwóch bardzo zróżnicowanych i wilgotnych mas powietrza, które przyniosą sporo słońca oraz między innymi przelotne opady śniegu w górach a także opady konwekcyjne i przymrozki.

Autor Zdjęcia Mariusz Jasłowski - Meteo24

Autor Zdjęcia Mariusz Jasłowski – Meteo24

Źródło Danych - Wetterzentrale.de

 Źródło Danych – Wetterzentrale.de

Natomiast jak wynika z najnowszych prognoz numerycznych. Od piątku 08.10 na dużym obszarze Polski pogodę zacznie kształtować silny układ wyżowy, który może źle wpływać na nasze zdrowie i samopoczucie. Ponadto wyżowej pogodzie sprzyjać będzie korzystna aura ze słońcem oraz z umiarkowanym i dużym miejscami zachmurzeniem. W zamian tego temperatura powietrza w różnej części kraju w tym Polski znacząco się obniży oraz oscylować będzie ona od +2°C do +16°C. Jedynie noce i o poranki będą coraz częściej w wielu miejscach przynosić liczne przymrozki a także niewykluczony mróz oraz między innymi opady śniegu, które najbardziej możliwe są częściowo na południowym zachodzie oraz w górach na południu i Podkarpaciu.

Źródło Danych - WXCHARTS.COM

Źródło Danych – WXCHARTS.COM

Źródło Danych - WXCHARTS.COM

Źródło Danych – WXCHARTS.COM

Z kolei od przyszłego czwartku 14.10 na pogodę zacznie oddziaływać już dynamiczny układ niskiego ciśnienia oraz kolejny system frontów atmosferycznych, który sprzyjać będzie w rozwoju masowej konwekcji i burz. Dodatkowo pojawią się przelotne opady deszczu oraz deszczu ze śniegiem i śniegu o zmiennym i silnym natężeniu. Poza tym dynamicznej pogodzie towarzyszył by silny wiatr, który powodował by szkody.

Źródło Danych - WXCHARTS.COM

Źródło Danych – WXCHARTS.COM

Na jeszcze bardziej pewne prognozy musimy poczekać oraz przy tak zmiennej pogodzie przez wiele dni będziemy czuć się zmęczeni oraz senni. Zaś od piątku 08.10 i w weekend zachęcamy Państwa do wypoczynku i jesiennych spacerów nad morzem oraz na świeżym powietrzu.

 

Comments are closed.