Weekend na Pomorzu przyniesie słońce i chmury! – Prognoza od 9 do 10 października

Nad obszar północnej Polski przez weekend napływać będzie bardzo zróżnicowane oraz zimne i na ogół wilgotne powietrze ze wschodu i północnego wschodu Europy. W zamian tego pogodę na Pomorzu kształtować będzie silny układ wysokiego ciśnienia atmosferycznego, który źle wpłynie na zdrowie i nasze samopoczucie.

Autor Zdjęcia Mariusz Jasłowski - Meteo24

Autor Zdjęcia Mariusz Jasłowski – Meteo24

Natomiast w piątek wieczorem oraz w sobotę w ciągu nocy i o poranku na Pomorzu i wybrzeżu na nowo mogą rozwijać się liczne oraz silne mgły i zamglenia. Poza tym będzie bez opadów i burz oraz między innymi utrzyma się z nami małe i umiarkowane zachmurzenie. Temperatura powietrza wyniesie od +3°C do +6°C. Wiatr na ogół będzie słaby i umiarkowany ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego – wschodu i południa. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach będzie wyraźnie i bardzo mocno się wahać oraz o północy na poziomie morza wskaże aż 1037 hPa.

Z kolei w weekend na Pomorzu i wybrzeżu nadal przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem będą możliwe liczne oraz silne mgły i zamglenia. Poza tym będzie bez opadów i burz oraz między innymi pojawi się umiarkowane i duże zachmurzenie z przejaśnieniami. Temperatura powietrza wyniesie od +13°C do +15°C. Wiatr na ogół będzie słaby i umiarkowany ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego – wschodu i z południa. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach nadal wyraźnie i bardzo mocno będzie się wahać oraz w południe na poziomie morza wskaże aż 1038 hPa.

Natomiast w sobotę wieczorem oraz w niedzielę w ciągu nocy i o poranku na Pomorzu i wybrzeżu na nowo będą mogły rozwijać się liczne oraz silne mgły i zamglenia. Poza tym będzie nadal bez opadów i burz oraz między innymi pojawi się całkowite i duże zachmurzenie z przejaśnieniami. Temperatura powietrza wyniesie od +3°C do +8°C. Wiatr na ogół będzie słaby i umiarkowany ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego – wschodu oraz z południowego – zachodu i południa. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach nadal wyraźnie i bardzo mocno będzie się wahać oraz o północy na poziomie morza wskaże 1035 hPa.

Z kolei w ostatni dzień weekendu na Pomorzu i wybrzeżu nadal będą mogły przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem rozwijać się liczne oraz silne mgły i zamglenia. Poza tym będzie bez opadów i burz oraz dodatkowo pojawi się umiarkowane zachmurzenie. Temperatura powietrza wyniesie od +13°C do +14°C. Wiatr na ogół będzie słaby ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego – wschodu oraz z południa i południowego – zachodu. Jedynie na wybrzeżu będzie on umiarkowany i porywisty oraz w porywach dochodzić będzie do 30-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach zacznie pomału już spadać oraz w południe na poziomie morza wskaże 1032 hPa.

 

Comments are closed.