Na Pomorzu w czwartek przelotnie spadnie deszcz! – Prognoza na 7 października

Nad obszar północnej Polski w kolejnych godzinach również napływać będzie bardzo zróżnicowane i na ogół wilgotne powietrze z południowego wschodu i wschodu Europy. W zamian tego pogodę na Pomorzu kształtować będzie silny układ wyżowy, który od piątku przyniesie znaczną poprawę pogody i sporo słońca na niebie.

Autor Zdjęcia Mariusz Jasłowski - Meteo24

Autor Zdjęcia Mariusz Jasłowski – Meteo24

Natomiast w środę wieczorem oraz w czwartek w ciągu nocy i o poranku na Pomorzu i wybrzeżu w dalszym ciągu mogą rozwijać się liczne oraz silne mgły i zamglenia. Poza tym utrzyma się z nami duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które przyniesie ze sobą przelotne opady deszczu o zmiennym natężeniu i niewykluczone też lokalne burze. Temperatura powietrza wyniesie od +11°C do +12°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego – wschodu oraz z z północnego – wschodu i północnego – zachodu. Dodatkowo w porywach będzie on dochodzić do 30-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach będzie rosnąć oraz o północy na poziomie morza wskaże 1023 hPa.

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na Pomorzu i wybrzeżu również będą mogły rozwijać się liczne oraz silne mgły i zamglenia. Poza tym utrzyma się z nami duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które przyniesie ze sobą przelotne opady deszczu o zmiennym natężeniu. Temperatura powietrza wyniesie od +12°C do +16°C. Wiatr na ogół będzie słaby ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego – wschodu oraz z północnego – wschodu i wschodu. Jedynie nad morzem będzie on umiarkowany i porywisty oraz w porywach będzie tam dochodził do 30-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach nadal wyraźnie będzie rosnąć oraz w południe na poziomie morza wskaże 1028 hPa.

Comments are closed.