W weekend na Pomorzu wystąpi silny wiatr! – Prognoza od 2 do 3 października

Nad obszar północnej Polski w najbliższy weekend napływać będzie ciepłe oraz bardzo zróżnicowane i na ogół wilgotne powietrze z południowego zachodu Europy. W zamian tego pogodę na Pomorzu kształtować będzie wyż oraz dynamiczny układ niskiego ciśnienia znad zachodniej części kraju, który przyniesie ze sobą sporo chmur oraz silny wiatr i miejscami przejaśnienia.

Autor Zdjęcia Mariusz Jasłowski - Meteo24

Autor Zdjęcia Mariusz Jasłowski – Meteo24

Natomiast w piątek wieczorem oraz w sobotę w ciągu nocy i o poranku na Pomorzu i wybrzeżu nadal będą mogły rozwijać się liczne oraz silne mgły i zamglenia. Poza tym będzie bez opadów i burz oraz między innymi pojawi się umiarkowane zachmurzenie. Temperatura powietrza wyniesie od +8°C do +11°C. Wiatr na ogół będzie umiarkowany oraz silny i porywisty z południowego – wschodu. Dodatkowo w porywach będzie on dochodzić do 50-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach będzie się wahać oraz o północy na poziomie morza wskaże 1023 hPa.

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem w weekend na Pomorzu i wybrzeżu również mogą rozwijać się liczne oraz silne mgły i zamglenia. Poza tym będzie bez opadów i burz oraz między innymi będzie występować umiarkowane i duże zachmurzenie z przejaśnieniami. Temperatura powietrza wyniesie od +18°C do +19°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego – wschodu oraz z południowego – zachodu i południa. Dodatkowo w porywach będzie on dochodzić do 30-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach zacznie początkowo spadać oraz w południe na poziomie morza wskaże 1019 hPa.

Natomiast w sobotę wieczorem oraz w niedzielę w ciągu nocy i o poranku na Pomorzu i wybrzeżu na nowo mogą rozwijać się liczne oraz silne mgły i zamglenia. Poza tym będzie bez opadów i burz oraz między innymi pojawi się już całkowite oraz umiarkowane i duże zachmurzenie z przejaśnieniami. Temperatura powietrza wyniesie od +9°C do +12°C. Wiatr na ogół będzie umiarkowany oraz silny i porywisty z południowego – wschodu. Dodatkowo w porywach będzie on dochodzić do 30-60 km/h. Jedynie nad morzem oraz w pasie nadmorskim da się we znaki silny sztorm oraz wiatr, który w porywach będzie tam wiał do 70-95 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach nadal pomału będzie spadać oraz o północy na poziomie morza wskaże 1017 hPa.

Z kolei w ostatni dzień weekendu również na Pomorzu i wybrzeżu będzie dawał się we znaki silny wiatr i sztorm na Bałtyku. Poza tym będzie ciepło oraz bez opadów i burz. W zamian tego utrzyma się z nami duże zachmurzenie z przejaśnieniami. Temperatura powietrza wyniesie od +20°C do +22°C. Wiatr na ogół będzie umiarkowany oraz silny i porywisty z południowego – wschodu. Dodatkowo w porywach będzie on dochodzić do 60-95 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach zacznie wyraźnie i bardzo mocno się wahać oraz w południe na poziomie morza wskaże 1016 hPa.

Comments are closed.