W weekend pogoda w Polsce będzie zmienna! – Prognoza od 2 do 3 października

Nad obszar naszego kraju przez weekend napływać będzie bardzo zróżnicowane oraz ciepłe i na ogół też wilgotne powietrze z południowego zachodu Europy. W zamian tego pogodę w Polsce kształtować będzie wyż oraz dynamiczny układ niskiego ciśnienia atmosferycznego, który źle wpływać będzie na nasze samopoczucie i zdrowie.

Autor Zdjęcia Mariusz Jasłowski - Meteo24

Autor Zdjęcia Mariusz Jasłowski – Meteo24

Natomiast w piątek wieczorem oraz w sobotę w ciągu nocy i o poranku w całym naszym kraju oraz nad morzem i w górach nadal będą mogły rozwijać się liczne oraz silne mgły i zamglenia. Poza tym będzie bez opadów i burz oraz dodatkowo utrzyma się z nami umiarkowane i duże zachmurzenie z przejaśnieniami. Jedynie przelotne słabe opady deszczu lub mżawki możliwe są na wschodzie Polski i Podkarpaciu. Temperatura powietrza wyniesie od +5°C do +9°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i porywisty z południowego – wschodu. W zamian tego w porywach będzie on dochodzić do 30-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach będzie spadać oraz o północy w Warszawie na poziomie morza wskaże 1025 hPa.

Z kolei z początkiem weekendu na przeważającym obszarze Polski oraz nad samym morzem i w górach przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem nadal będą mogły rozwijać się liczne oraz silne mgły i zamglenia. Poza tym będzie bez opadów i burz. Jedynie przelotne opady deszczu i mżawki o słabym i zmiennym natężeniu możliwe będą na wschodzie i Podkarpaciu. W zamian tego utrzyma się z nami umiarkowane i duże zachmurzenie z przejaśnieniami. Temperatura powietrza wyniesie od +17°C do +21°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz silny i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego – wschodu oraz z południa i południowego – zachodu. Dodatkowo w porywach będzie on dochodzić do 40-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach początkowo będzie jeszcze spadać oraz w południe w Warszawie na poziomie morza wskaże 1021 hPa.

Natomiast w sobotę wieczorem oraz w niedzielę w ciągu nocy i o poranku na przeważającym obszarze Polski oraz nad samym morzem i w górach będą mogły nadal rozwijać się liczne oraz silne mgły i zamglenia. Poza tym będzie bez opadów i burz oraz między innymi utrzyma się z nami umiarkowane i duże zachmurzenie z przejaśnieniami. Temperatura powietrza wyniesie od +8°C do +11°C. Wiatr na ogół będzie słaby i umiarkowany z południowego – wschodu oraz w porywach będzie on dochodzić do 30-50 km/h. Jedynie na zachodzie oraz nad samym morzem i w północnej części Polski będzie on silny i porywisty oraz z południowego – wschodu. W zamian tego w tej części obszaru w porywach będzie dochodzić on do 60-95 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach zacznie się wahać oraz o północy w Warszawie na poziomie morza wskaże 1019 hPa.

Z kolei w ostatni dzień weekendu w całym naszym kraju oraz nad morzem i w górach przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem nadal mogą rozwijać się liczne oraz silne mgły i zamglenia. Poza tym będzie bez opadów i burz oraz między innymi utrzyma się z nami duże zachmurzenie z przejaśnieniami. Temperatura powietrza wyniesie od +19°C do +22°C. Wiatr na ogół będzie umiarkowany oraz silny i porywisty z południowego – wschodu. Dodatkowo w porywach będzie on dochodzić do 60-95 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach nadal będzie się wahać oraz w południe w Warszawie na poziomie morza wskaże 1019 hPa.

 

Comments are closed.