W piątek pojawi się silny wiatr i będzie ciepło! – Prognoza na 1 października

Nad obszar naszego kraju z początkiem nowego miesiąca nadal napływać będzie ciepłe oraz bardzo zróżnicowane i na ogół wilgotne powietrze z południowego zachodu Europy. W zamian tego na pogodę w Polsce nadal oddziaływać będzie układ wysokiego ciśnienia atmosferycznego, który źle wpływać będzie na nasze samopoczucie i zdrowie.

Autor Zdjęcia Mariusz Jasłowski - Meteo24

Autor Zdjęcia Mariusz Jasłowski – Meteo24

Natomiast w czwartek wieczorem oraz w piątek w ciągu nocy i o poranku w całym naszym kraju oraz nad morzem i w górach nadal mogą rozwijać się liczne oraz silne mgły i zamglenia. Poza tym utrzyma się z nami umiarkowane i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które jedynie częściowo na północy i wschodzie Polski przyniesie ze sobą przelotne opady deszczu o zmiennym natężeniu. Dodatkowo na wybrzeżu i w tej części kraju niewykluczone są też lokalne burze z gradem. Na pozostałym obszarze Polski powinno być bez opadów i burz. Temperatura powietrza wyniesie od +6°C do +8°C. Wiatr początkowo będzie jeszcze słaby i ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego – wschodu oraz z południa i południowego – zachodu. Jedynie na Pomorzu i wybrzeżu będzie on umiarkowany i porywisty oraz w porywach będzie on dochodzić do 40-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach będzie się wyraźnie i bardzo mocno wahać oraz o północy w Warszawie na poziomie morza wskaże 1029 hPa.

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na przeważającym obszarze Polski oraz nad morzem i w górach nadal będą możliwe liczne oraz silne mgły i zamglenia. Poza tym utrzyma się z nami umiarkowane i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które jedynie na wybrzeżu i Podkarpaciu przyniesie ze sobą przelotne opady deszczu i mżawki o zmiennym i słabym natężeniu. Dodatkowo nad wodami Morza Bałtyckiego niewykluczone są również lokalne burze z gradem. Na pozostałym obszarze kraju oraz w górach powinno być bez opadów i burz. Temperatura powietrza wyniesie od +16°C do +19°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz silny i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego – wschodu oraz z południowego – zachodu i południa. Ponadto w porywach będzie on dochodzić do 40-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach zacznie spadać oraz w południe w Warszawie na poziomie morza wskaże 1029 hPa.

Comments are closed.