W piątek będzie upalnie oraz przejdą burze i ulewy! – Prognoza na 10 września

Nad obszar naszego kraju przez weekend napływać będzie bardzo niestabilne oraz gorące i na ogół wilgotne powietrze z południowego zachodu i północnego zachodu Europy. W zamian tego pojawią burze, którym towarzyszyć będą ulewne opady deszczu oraz silny wiatr.

Autor Zdjęcia Mariusz Jasłowski - Meteo24

Autor Zdjęcia Mariusz Jasłowski – Meteo24

Natomiast w czwartek wieczorem oraz w piątek w ciągu nocy i o poranku w całym naszym kraju oraz w górach i nad morzem będą mogły rozwijać się liczne oraz silne mgły i zamglenia. Poza tym początkowo powinno być bez opadów i burz oraz między innymi pojawi się umiarkowane i duże zachmurzenie z przejaśnieniami. Temperatura powietrza wyniesie od +12°C do +16°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego – zachodu oraz z południa i południowego – wschodu. Dodatkowo w porywach będzie on dochodzić do 30-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach początkowo będzie dość stabilne oraz o północy w Warszawie na poziomie morza wskaże 1017 hPa.

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na przeważającym obszarze Polski oraz nad morzem i w górach na nowo mogą rozwijać się liczne oraz silne mgły i zamglenia. W zamian tego będzie ciepłe i upalnie oraz między innymi pojawi się umiarkowane i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które przyniesie ze sobą przelotne opady deszczu i gradu o zmiennym i silnym natężeniu. Dodatkowo pojawią się lokalne oraz gwałtowne burze z ulewnym deszczem, który powodować będzie błyskawiczne zalania i podtopienia. Jedynie bez opadów i burz powinno być częściowo na południu w Centrum na północnym wschodzie i wschodzie Polski. Temperatura powietrza w cieniu wyniesie od +26°C do +29°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego – zachodu oraz z południowego – wschodu i północnego – wschodu. Poza tym w porywach będzie on dochodzić do 30-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach zacznie na nowo się wahać oraz w południe w Warszawie na poziomie morza wskaże 1017 hPa.

Comments are closed.