W czwartek na Pomorzu będzie pogodnie i gorąco! – Prognoza na 9 września

Nad obszar północnej Polski w najbliższych godzinach napływać będzie bardzo ciepłe i dość mało wilgotne powietrze z południowego zachodu i południa Europy. W zamian tego pogodę na Pomorzu kształtować będzie klin wyżowy, który przyniesie spore ilości słońca na niebie.

Autor Zdjęcia Mariusz Jasłowski - Meteo24

Autor Zdjęcia Mariusz Jasłowski – Meteo24

Natomiast w środę wieczorem oraz w czwartek ciągu nocy i o poranku na Pomorzu i wybrzeżu będzie bez opadów i burz. Poza tym pojawi się umiarkowane zachmurzenie oraz temperatura powietrza wyniesie od +13°C do +15°C. Wiatr na ogół będzie słaby i umiarkowany ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego – zachodu oraz z południowego – wschodu i południa. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach będzie spadać oraz o północy na poziomie morza wskaże 1019 hPa.

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na Pomorzu i wybrzeżu również będzie bez opadów i burz. W zamian tego będzie gorąco i z umiarkowanym zachmurzeniem. Temperatura powietrza w cieniu wyniesie od +25°C do +28°C. Wiatr na ogół będzie słaby i umiarkowany ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego – zachodu oraz z południowego – wschodu i północnego – wschodu. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach nadal będzie spadać oraz w południe na poziomie morza wskaże 1017 hPa.

Comments are closed.