W piątek na Pomorzu będzie gorąco i pojawią się burze! – Prognoza na 10 września

Nad obszar północnej Polski w najbliższych godzinach napływać będzie niestabilna oraz mocno rozgrzana i na ogół wilgotna masa powietrza z południowego zachodu i północnego zachodu Europy. W zamian tego pogodę kształtować będzie układ niskiego ciśnienia, który źle wpłynie na nasze samopoczucie i zdrowie.

Autor Zdjęcia Mariusz Jasłowski - Meteo24

Autor Zdjęcia Mariusz Jasłowski – Meteo24

Natomiast w czwartek wieczorem oraz w piątek w ciągu nocy i o poranku na Pomorzu i wybrzeżu nadal mogą rozwijać się liczne oraz silne mgły i zamglenia. Poza tym będzie bez opadów i burz oraz między innymi utrzyma się umiarkowane zachmurzenie. Temperatura powietrza wyniesie od +13°C do +15°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego – wschodu oraz z południowego – zachodu i wschodu. Dodatkowo w porywach będzie on dochodzić do 30-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach lekko będzie się wahać oraz o północy na poziomie morza wskaże 1015 hPa.

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na Pomorzu i wybrzeżu na nowo mogą rozwijać się liczne oraz silne mgły i zamglenia. Poza tym będzie gorąco oraz między innymi pojawi się umiarkowane i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które przyniesie ze sobą przelotne opady deszczu i gradu o zmiennym i silnym natężeniu. Dodatkowo niewykluczone są też lokalne oraz gwałtowne burze z ulewnym deszczem, który powodować będzie błyskawiczne zalania i podtopienia. Temperatura powietrza w cieniu wyniesie od +27°C do +29°C. Wiatr na ogół będzie słaby i umiarkowany ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południa oraz z południowego – wschodu i południowego – zachodu. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach nadal lekko będzie się wahać oraz w południe na poziomie morza wskaże 1014 hPa.

Comments are closed.