W czwartek będzie gorąco i z ładną pogodą! – Prognoza na 9 września

W najbliższych godzinach nad obszarem naszego kraju pogodę kształtować będzie klin wyżowy, który przyniesie znaczne ocieplenie i większe chwile ze słońcem. W zamian tego napłynie gorące i dość suche powietrze z południowego zachodu i południa Europy.

Autor Zdjęcia Mariusz Jasłowski - Meteo24

Autor Zdjęcia Mariusz Jasłowski – Meteo24

Natomiast w środę wieczorem oraz w czwartek w ciągu nocy i o poranku w całym naszym kraju oraz w górach i nad morzem będzie występować umiarkowane zachmurzenie. Poza tym będzie bez opadów i burz. Temperatura powietrza wyniesie od +12°C do +14°C. Wiatr na ogół będzie słaby i umiarkowany ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego – zachodu oraz z południa i południowego – wschodu. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach będzie spadać oraz o północy w Warszawie na poziomie morza wskaże 1021 hPa.

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na przeważającym obszarze Polski oraz w górach i nad morzem nadal będzie bez opadów i burz. Poza tym będzie gorąco i z umiarkowanym zachmurzeniem. Temperatura powietrza w cieniu wyniesie od +25°C do +28°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego – wschodu oraz z południowego – zachodu i północnego – wschodu. Dodatkowo w porywach będzie on dochodzić do 30-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach zacznie na nowo się wahać oraz w południe w Warszawie na poziomie morza wskaże 1019 hPa.

Comments are closed.