W środę pogoda na Pomorzu zachęci do spacerów! – Prognoza na 8 września

Nad obszar Polski północnej w najbliższych godzinach nadal napływać będzie bardzo ciepłe i na ogół wilgotne powietrze z południowego zachodu i południa Europy. Poza tym pogodę na Pomorzu kształtować będzie wyż, który sprzyjał będzie ładnej pogodzie.

Autor Zdjęcia Mariusz Jasłowski - Meteo24

Autor Zdjęcia Mariusz Jasłowski – Meteo24

Natomiast we wtorek wieczorem oraz w środę w ciągu nocy i o poranku na Pomorzu i wybrzeżu nadal mogą rozwijać się liczne oraz silne mgły i zamglenia. W zamian tego będzie bez opadów i burz oraz między innymi pojawi się umiarkowane i duże zachmurzenie z przejaśnieniami. Temperatura powietrza wyniesie od +11°C do +13°C. Wiatr na ogół będzie słaby i umiarkowany z południowego – zachodu i ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od zachodu i północnego – zachodu. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach będzie dość stabilne oraz o północy na poziomie morza wskaże 1022 hPa.

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na Pomorzu i wybrzeżu będzie gorąco oraz bez opadów i burz. W zamian tego pojawi się umiarkowane zachmurzenie. Temperatura powietrza w cieniu wyniesie od +24°C do +26°C. Wiatr na ogół będzie słaby i umiarkowany ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego – zachodu oraz z zachodu i północnego – zachodu. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach pomału zacznie spadać oraz w południe na poziomie morza wskaże 1022 hPa.

Comments are closed.