W środę będzie gorąco i z przejaśnieniami! – Prognoza na 8 września

Nad obszar naszego kraju w najbliższych godzinach napływać będzie bardzo ciepłe i na ogół wilgotne powietrze z południowego zachodu i południa Europy. W zamian tego pogodę w Polsce kształtować będzie wyż, który będzie przynosić spore ilości słońca na niebie.

Autor Zdjęcia Mariusz Jasłowski - Meteo24

Autor Zdjęcia Mariusz Jasłowski – Meteo24

Natomiast we wtorek oraz w środę w ciągu nocy i o poranku w całym naszym kraju oraz nad morzem i w górach również możliwe będą liczne oraz silne mgły i zamglenia. Poza tym będzie bez opadów i burz oraz dodatkowo utrzyma się umiarkowane i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które jedynie przelotne opady deszczu i niewykluczone lokalne burze z gradem przyniosą częściowo w górach i na południowym zachodzie Polski. Temperatura powietrza wyniesie od +10°C do +13°C. Wiatr na ogół będzie słaby i umiarkowany ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego – wschodu oraz z południowego – zachodu i północnego – zachodu. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach będzie się wahać oraz o północy w Warszawie na poziomie morza wskaże 1024 hPa.

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na przeważającym obszarze Polski oraz w górach i nad morzem nadal będą mogły rozwijać się liczne oraz silne mgły i zamglenia. Poza tym będzie gorąco oraz między innymi utrzyma się z nami umiarkowane i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które nie będzie przynosić ze sobą opadów atmosferycznych i burz. Temperatura powietrza w cieniu wyniesie od +24°C do +27°C. Wiatr na ogół będzie słaby i umiarkowany ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego – wschodu oraz z południowego – zachodu i zachodu. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach pomału zacznie spadać oraz w południe w Warszawie na poziomie morza wskaże 1023 hPa.

Comments are closed.